Son Dakika

Özel Haber | Vatandaş ile Belediye Personeli Karşı Karşıya

Aralık 20th, 2019 | by Pedikli TV Yazar
Özel Haber | Vatandaş ile Belediye Personeli Karşı Karşıya
PENDİK GÜNDEM
0

Sabah saatlerinde Kurtköy Merkez Ankara Caddesi üzerinde, Pendik Belediyesi Veteriner İşleri Birimi personelleri ile vatandaşlar karşı karşıya geldi.

Sokak hayvanlarının kuduz tehlikesini bertaraf etmek ve daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için çalışmalarını yürüten Pendik Belediyesi Veteriner İşleri Birimi personelleri, yine bu doğrultuda çalışmalarını yürüttüğü esnada hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

“Bu hayvanı götüremezsiniz!” tepkisi

Alınan bir ihbar üzerine Kurtköy Ankara Caddesi’ne gelen personel zor anlar yaşadı. İhbara konu hadisede, bölgede bulunan bir köpeğin küpesiz olduğu ve etraftakilere saldırarak ısırma vakalarına sebep olabileceği belirtildi.

Bu doğrultuda bölgeye gelen personel, hayvanı barınağa götürerek aşılarının yapılacağını ve tekrar aynı bölgeye salınacağını belirtti. Ancak ikna olmayan bir hayvansever duruma tepki göstererek; “bu hayvanı götüremezsiniz!” çıkışında bulundu.

Belediye Personelinin Yoğun Çabası

Gerek vatandaşa yaklaşımı gerekse vatandaş ile kişisel bilgilerini paylaşımı noktasında gayet uzlaşımcı olan belediye personeli, durumu izzah ederek görevini tamamladı.

Bölgede yaşayan bir çok sokak hayvanını daha önce aynı işleme tabii tutan Pendik Belediyesi ekipleri, hayvanların zorunlu aşılarını yaparak ve küpelerini takarak yine aynı bölgeye salmıştı.

Sokak hayvanları için mama ve su

Pendik’in muhtelif yerlerine de yine aynı belediye ekipleri mama ve su ünitelerini bırakmış ve vatandaşların takdirini kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: