Havalar Soğudu Ağaçlar Budandı

Kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla, Pendik Belediyesi ekipleri ağaç budama faaliyetlerine başladı. Özellikle yaya geçişlerinin yoğun olduğu çarşı içi ve merkezi alanlara ayrı bir özen gösteriliyor.

Havaların soğumasıyla, deyim yerindeyse ağaç budama mevsimi başladı. Pendik’te sığırcıkların yoğun olarak yaşadığı Pendik Çarşı’da, ağaç budamak için sığırcıkların göç etmesi beklendi. Sıcak bölgelere göç eden sığırcık kuşlarının yuvalarını bozmamaya özen gösteren Pendik Belediyesi, kuşlar göç ettikten sonra Pendik Çarşı’da budama işlemlerine başladı.

Önce Gazipaşa Caddesi

Çarşının trafiğe kapalı olan Gazipaşa Caddesi’nde, ağaç budama işlemleri planlı olarak devam ediyor. Üst katlardaki ofislerin pencerelerine kadar uzanan çınar ağaçlarının dalları, Pendik Belediyesi ekipleri tarafından budanmaya başlandı.

Gazipaşa Caddesi’nin ardından Hatboyu, 19 Mayıs caddeleri de budama işlemine tabii tutulan caddeler arasında…

Bir eleştiri – Bir teşekkür

Ağaç budama işlemlerinin ardından özverili bir şekilde, budanan ağaçların etrafını hızlıca temizleyen ve görevini layığıyla yapan Pendik Belediyesi personeline çok teşekkür ederiz.

Ancak yine aynı ağaçların toprakla buluşan kısımlarını adeta demir kapanlarla kapatan Pendik Belediyesi’nin bu hareketini de gözden geçirmesini ümit ediyoruz. Zira her geçen gün genişleyen ağaçların gövdeleri, bu kapanlar dolayısıyla zarar görebilmekte…

Her ne kadar, ağaç diplerine izmarit ve çöp atan insanları engellemek için konulmuş olsalar da…