Pilav Diye Bakın Ne Yedirmişler

‘Mikrop Yuvası’ pilav imalathanesi şok etti

Zabıtaların halkın sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için kayıt dışı satıcılarla olan amansız mücadelesi sürerken, ‘İnsanların ekmeğiyle neden oynuyorsunuz?’ diyen ve tehlikeden habersiz olanlar, son baskınla görüntülenen yol kenarı pilavcılarına ait imalathanenin halini görünce şok olacak!

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin vatandaşların nerede ve nasıl üretildiğini bilemeden tükettiği yol kenarı arabalı pilavcı imalathanelerine yönelik operasyonda elde edilen görüntüler kamuoyuyla paylaşıldı. Defalarca mühürlenmesine rağmen mühür kırılarak faaliyete devam eden pilav imalathanesine anlık baskın yapan ekipler, adeta bir mikrop yuvasıyla karşılaştı.

Pilavların yapımı sırasında gerçekleştirilen baskında, imalathane ile yatılacak yerin iç içe olması ve ortamın kirliliği gözlerden kaçmadı. Üretilen pilav ve tavuk kanserojen plastik leğenlerde hazırlanırken, büyük tencerenin alziemer hastalığına etki eden alüminyum ham maddeli kazan olduğu belirlendi. Ayrıca imalathane malzemelerinin tuvaletin önünde olması ve el yıkanan yerde tencelerin de yıkandığı tespit edildi. Üstelik pilav fırını üzerinde damlayan bir lağım borusu da vardı. Halk sağlığını hiçe sayan imalatçılar yer hortumuyla pilava su katarken görüntülendi.

Yok artık dedirtecek mikrop yuvası imalathane yeniden mühürlenerek üretimden men edildi. Sorumlular hakkında gerekli cezai işlem uygulanacak.