CHP Pendik Belediye Başkan A. Adayı S. Tarık Balyalı: “Değişimi Pendik’te Birlikte Başaracağız!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Tarık Balyalı, partisinin ilçe başkanlığında seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Balyalı yaptığı konuşmada; “Değişimi Pendik’te birlikte başaracağız.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinde CHP’nin grup başkan vekili olan Süleyman Tarık Balyalı, Pendik Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu basına ve partililere duyurdu. Aday adaylığını Pendiklilerin ve CHP’lilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda duyuran Balyalı, oldukça heyecanlı ve enerji doluydu.Tertiplenen toplantıya; CHP’nin önceki dönem milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu, CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri, CHP İBB meclis üyeleri, Pendik belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partili isim katıldı. Partilerin yoğun ilgisi salonun dışına taştı. Parti ilçe başkanlığının içerisinde ve dışarısında olan CHP’liler Tarık Balyalı’ya destek verdiler. Diğer belediye başkan aday adayları Yakup Yeter ve Deniz Aydemir de nezaket göstererek Balyalı’nın toplantısına iştirak etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, ilk konuşmayı CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri yaptı. Güneri partililere seslenerek, “CHP’nin ayak sesleri geliyor.” dedi. “Pendik’i alacağız hepinizi bu uğurda çalışmaya davet ediyorum” diyen Başkan Güneri, “CHP Pendik’te iktidar olacaktır.” dedi.

S. Tarık Balyalı: “Değişimi Pendik’te birlikte başaracağız!”

İlçe başkanının ardından kürsüye gelen Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Tarık Balyalı, partililere seslenerek; “Pendik’te iktidar olmaya hazır mıyız?” dedi. “Evet” cevabını alan Balyalı, protokole ve katılımcılara teşekkür etti.

Balyalı: “Pendik’te uzun bir yolculuk yaparak, 30 yıldır partime her kademede hizmet ettim. 1995 yılında partiye üye oldum ve 30 yıldır CHP Pendik İlçe Örgütünün üyesiyim. 2009’da Pendik Belediye Meclis Üyesi oldum. 2017’de İBB meclisinde CHP Sözcüsü oldum. Şu anda İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte, İBB CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yapıyorum.” diyen Balyalı’nın sözleri zaman zaman alkışlarla desteklendi.

Balyalı: “İBB’de edindiğim bilgi ve beceri ile aday oldum. Ben Pendikliyim. 30 yıl sonra CHP’nin Pendik’te seçim kazanmasını başaracağız. Bunun için aday oldum. Sosyal belediyeciliğin nasıl olduğunu göstermeye çalışacağım.
Pendik’te taş üstüne taş koyan geçmiş belediye başkanlarına özellikle kurucu Belediye Başkanı Burhan Köseoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Mevcut belediye başkanı Ahmet Cin’i eleştirdi.

Şuan ki belediye yönetimini de eleştiren Balyalı: “Pendik’te şuan başkanlık yapan başkan maalesef parti rozetini çıkarmadı. Bir avuç insanla rantı paylaştı, özel ayrıcalıklı planları geçirip bazı mahallelere ilgi bile göstermedi, Çınardereliler tapularını alsın diye adayım. Sapanbağları, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe ve diğer mahallelerimiz adaletli bir şekilde hizmet alsın diye adayım.”

Süleyman Tarık Balyalı Pendik’teki düşük refah seviyesine dikkat çekerek; “Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, ilçenin yaşam endeksi sıralamasında 15. – 20. sırada olduğunu bilmiyor mu? Her ortamda İBB Pendik’in büyümesini engelliyor derken sorunları olan mahalleleri Çarşı, Kaynarca, Fevzi Çakmak, Ertuğrulgazi, Sülüntepe, Kavakpınar’ı görmüyor mu?
İlçede okullar kötü durumda, Atatürk büstleri bakımsızlıktan kırılmış durumda. Bu sorunları çözmek için, uyuşturucu ile mücadele etmek için, adaleti sağlamak için adayım.
Pendik’te İBB yatırımlarını engelleyen ve İBB yönetimiyle hiçbir
diyalogta bulunmayan belediye başkanına karşı adayım.” dedi.

Konuşmasını alkışlarla tamamlayan CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Tarık Balyalı, ailesi ve protokol üyeleri ile birlikte fotoğraflar çektirdi.

Toplantının düzenlendiği CHP İlçe Başkanlığı önünde davul zurna ile kendisini bekleyen Pendikleri selamlayan Balyalı, buluşmaya göstermiş oldukları yoğun ilgi için katılımcılara teşekkür etti.