Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar’ın Fotoğrafları Pendik’te Sergilenecek

Fotoğraf sanatının yaşayan önemli isimlerinden İzzet Keribar arşivinden seçilmiş İstanbul ve Pendik fotoğrafları sergisi 11 Ekim Cuma günü Pendik’te düzenlenecek.

2011 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İzzet Keribar’ı 2011 Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür. 

2018 yılında ise fotoğraf dalında, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen büyük usta Keribar, 65 yıllık sanat hayatını devam ettirmektedir.

Pendik Belediyesi’nden yapılan açıklamada sergi için şu ifadelere yer verilmiştir: “Fotoğraf sanatının yaşayan önemli isimlerinden İzzet Keribar arşivinden seçilmiş İstanbul ve Pendik fotoğrafları sergisine katılımınızdan memnuniyet duyarız. Pendik Belediyesi

Sergi Bilgileri

Adres: Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Açılış Tarihi: 11 Ekim (Cuma)
Saat: 14:00

İzzet Keribar’ın Öz Geçmişi

1936 yılında İstanbul’da doğan İzzet Keribar, genç yaşından itibaren fotoğrafa karşı ilgi duydu ve 1957 yılında askerliğini yapmak üzere gittiği Kore’de, bir yıl boyunca fotoğraf çekerek, tekniğini ve deneyimini geliştirdi.
1980 yılında, fotoğrafa tekrar yöneldi. O yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf amaçlı geziler düzenlemekte ve yoğun olarak fotoğraf üretmeye devam etmektedir.
Sahibi olduğu Türkiye ve dünya fotografları arşivi, ülkemizin en önemlilerinden biridir.
İzzet Keribar, IFSAK’ın onur üyesidir. Uluslarası Fotoğraf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap ( Sanatçı ), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) ünvanları ile onurlandırılmıştır.
1982 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren Keribar, İfsak’ta fotoğraf kurslarına hocalık yapmakta, Türkiye’de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır.
Yurt içinde ve yurt dışındaki fotoğraf yarışmalarında birçok ödül sahibi olan Keribar, son yıllarda, fotoğrafçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor ayrıca fotoğrafçılığın Türkiye gelişmesi için ve Türkiye’nin yurt dışında en iyi yönleriyle tanınmasına yardımcı olmaktadır.