Pendik’te Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Düzenlenen Törenle Başladı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Her mahalleye bir kütüphane yapacağız.” diyerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Pendik’te 145 bin öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte dersbaşı yaptı. Yeni dönem için açılış töreni Çamlık İlkokulu’nda düzenlendi. Törene; Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane”

Törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye olarak eğitime, gençlere destek vermeye devam ettiklerini belirterek, “Pendik’in çok genç nüfusu var. 145 bin civarında öğrencimiz mevcut. Bu genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Kütüphane sayımızı 19’a çıkardık. Hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane yapmak.” ifadelerini kullandı ve öğretmenlere, öğrencilere başarılar diledi.

“Bilimle, sanatla, sporla gelişen bir gençlik istiyoruz”
Etkinliğe katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Bakanlık olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Bakan Yardımcısı Eminoğlu; “ Bilimle, sanatla, sporla gelişen bir gençlik istiyoruz.” dedi. Kaymakam Mehmet Yıldız da öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Derslerinizi ve kitap okumayı ihmal etmeyin.” şeklinde konuştu.

Telefon ve bilgisayar uyarısında bulundu.
Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ise öğrencilere telefon ve bilgisayar uyarısında bulunarak, “Telefonlardan, bilgisayar ekranlarından mümkün olduğu kadar uzak, kitaplarla ve öğretmenlerle birebir iletişimin olduğu bir eğitim öğretim süreci istiyoruz.” ifadelerini kullandı.