Sağlıkta Doğru Bilgilendiren Hizmet

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde düzenlediği sağlık seminerleri vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ekim ayında başlatılan seminerlere 1500’e yakın kişi katılarak, hem uzmanları dinledi, hem de merak ettiklerini sordu.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Pendik’teki özel hastanelerle işbirliği yaparak sağlık seminerleri başlattı. Her ay farklı bir hastaneden uzman doktor, ay boyunca AÇEM’lerde vatandaşlarla buluşarak sağlık alanında en doğru ve yeni bilgileri aktarıyor.

Mart’ta Tüp Bebek Tedavisi anlatılacak

Sağlık seminerlerinde Mart ayı boyunca ise Tüp Bebek Tedavi Yöntemi anlatılacak. Yüzyıl Hastanesi’nden Dr. Mehmet Tufan Babayiğit’in her hafta farklı bir AÇEM’de katılacağı sağlık seminerlerinin programı ise şöyle: 1 Mart’ta Kurtköy, 6 Mart’ta Ahmet Yesevi, 13 Mart’ta Velibaba, 20 Mart’ta Kavakpınar ve 27 Mart’ta da Fevzi Çakmak Aile Çocuk Eğitim Merkezi. Programlar, saat 14.00’te başlıyor.

Stresle Başetme Yöntemleri

Ayrıca kültür merkezlerinde düzenlenen sağlıklı yaşam seminerleri de devam ediyor. Bu kapsamda Psikolog Hatice Öztürk 7 Mart’ta Arif Nihat Asya Kültür Merkezi’nde “Stresle Başetme Yöntemleri”, Psikiyatrist Uzman Dr. Bülent Taymur 21 Mart’ta Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde “Mutluluk Reçetesi” konulu seminer verecek.

Bel Sağlığı Okulu

14 Mart’ta ise pek çok kişinin şikayeti olan bel ağrıları ele alınacak. Emsey Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, Bel Sağlığını korumak için yapılması gerekenleri anlatarak, konuyla ilgili soruları cevaplandıracak. Ahmedi Hani Kültür Merkezi’ndeki seminer, saat 14.00’te başlayacak.