8 Mart’ta Kadın İstihdamına Destek

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Pendik’te günün anlamına uygun çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İş’te Pendik Buluşmalarının 12.sinde kadın istihdamına ağırlık verilecek. Fitness salonları o gün kayıt yaptıranlar için ücretsiz olacak.

İş arayanlar ile işverenleri bir araya getiren İş’te Pendik Buluşmaları’nın 12.si, Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek. Kadın istihdamına destek vermek amacıyla 8 Mart’ta düzenlenecek organizasyonun bu kez özellikle kadınlara iş kapılarını açması hedefleniyor.

Pendik Belediyesinin İŞKUR’un desteğinde her 4 ayda bir düzenlediği ve bölgenin en önemli istihdam platformlarından biri haline gelen organizasyonda katılımcı firmalar bu kez kadın personel alımına ağırlık verecek. İş’te Pendik Buluşmaları’nda yer alacak firmaların eleman alacakları pozisyonlar pendik.bel.tr adresinde önceden ilan ediliyor. İş arayanlar ise Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda firma temsilcileriyle yüz yüze görüşerek iş başvurusu yapma şansı buluyor.

Spor tesisleri 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz

Pendik Belediyesinin fitness salonları, 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz olarak kapılarını açıyor. 9 merkezdeki fitness salonları ve Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi Yüzme Havuzu, 09.00-21.00 saatleri arasında ikişer saatlik 5 seansa katılma imkânı sunuyor. Kayıtlar ise internet üzerinden pendik.bel.tr adresinden yapılacak. Her seans için kontenjan 50 kişiyle sınırlı.

“Renklerin sırrı” sanatseverlerle buluşacak

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi bu kez Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla özel bir resim sergisine ev sahipliği yapacak. 10 kadın sanatçıya ait eserlerden oluşan “Renklerin Sırrı” sergisi, 8 Mart’ta açılacak. Küratörlüğünü Melis Sevilay’ın yapacağı sergide tuval üzerine yağlıboya, akrilik, karışık teknik, suluboya ve soyut resimler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Sanatçılar; Arzu Koç, Pakize Balkaraoğlu, Letafet Memmedova, Özlem Tüfekçi, Sibel Çiçekyurt, Şefika Irmak, Kamer Batıoğlu, Tülay Sayılgan, Burcu Pehlivan ve Rabia Yıldırım’a ait eserlerin bulunacağı sergi, 31 Mart’a kadar açık kalacak.