Nuri Sincanlı’nın İlk Kitabı – Yitik Oyun

Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü ve Pendik Yedi Hilal Derneği Başkanı Nuri Sincanlı’nın kaleme aldığı “Yitik Oyun” romanı kitap severlerle buluştu.

 

 

Kemal Tahir Kütüphanesinde yapılan tanıtıma Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Belediye Başkan Yardımcıları, medya mensupları, müdürler ve çok sayıda kitap sever katıldı.

 

fc9939c72bdd0bd206878f2d557b4f21_nurijpg

”Yitik Oyun” ile edebiyat dünyasına merhaba diyen Nuri Sincanlı, yaptığı konuşmada hem duygulandı hemde salondakileri duygulandırdı.

KİTAP İÇERİĞİ 

”Yitik Oyun” seneler geçtikçe hayatımızdaki değişiklikleri,yaşadığımız şehirde farklılaşan yapıların arasındaki kalan insanoğlunun iç dünyasına yolculuk ediyor.

Sizi, yazar Nuri Sincanlı’nın kalemiyle kâğıdın üzerinde şekillenen bir serüvenin seyircisi olmaya davet ediyoruz.

Oyunun değişen kurallarını kaleme alan yazar, kalemiyle yeni bir oyun yazıyor.

YİTİK OYUN 

Yazar: Nuri Sincanlı

Yayınevi: Çınaraltı Yayınevi

Tür: Roman

TANITIM YAZISI 

HAYATIN İÇİNDEYİZ,DEĞİŞİMİN MERKEZİNDE!

Ne çare ki zaman akıp gidiyor ve biz de onun peşinden sürükleniyoruz. Peşinden sürüklendiğimiz bu hayat neden bizi geçmişten koparır ki? İçinde yaşadığımız şehirler sürekli yönlerini değiştirmek zorunda mı? Aklını gündelik akımlardan koruyamayan insan, yaşadığı şehri nasıl koruyacak? Cesametli binalar mimari geleneğimizle birlikte zarafeti de alıp götürüyor. Allah’ın gökyüzünde (yücelerde) olduğunu zannedip sanki O’na ulaşma çabası…”
Şehirler değiştikçe değişiyor bakış açımız, ufkumuz, manzaramız. Tıpkı bir çocuk oyunundaki gibi bir hamleyle değişiyor kurallarımız…

445a949715b75ddea5e39dfae27a52ed_oyun-kapak-12jpg

 

NURİ SİNCANLI KİMDİR?

1973 yılında Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Yayıközü köyünde doğdu. 1975 yılında ailesiyle birlikte Pendik’e yerleşti. İlk ve Ortaöğrenimini Pendik’te tamamladı ve Pendik İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Halen Yedi Hilal Derneği Pendik Şube Başkanlığını yürütmektedir.

2001 yılında Pendik Belediyesinde göreve başlayan Nuri Sincanlı Kültür Müdürlüğünde Kültürel Etkinlikler Şefi, Kültürel Tesisler Şefi ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılından itibaren sırasıyla Kütüphane Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Başkan Yardımcısı Danışmanlığı, Yazı İşleri Müdürü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü görevlerinde bulundu ve sonrasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne atandı ve halen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yıllardır hazırlığını yaptığı edebiyat alanında çalışmaları ilk meyvesini 2016 yılında Çınaraltı Yayınları tarafından basılan “Yitik Oyun” adlı romanıyla verdi.