Pesiad Pendik’e Marka Değer Katmaya Devam Ediyor

2005 yılında Pendikli Sanayici ve İş Adamları tarafından kurulan Pesiad, çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Kuruluşta 30 üyesi olan PESİAD, Pendikli iş adamlarının yoğun ilgisi ile üye sayısını 2017 yılı sonu itibariyle 141’e çıkarmış, şuanda ise Genç Pesiad ile birlikte toplam 260 üyesi ile çalışmalarını sürdürmektedir.. Kuruluşundan itibaren yoğun bir çalışma içine giren dernek, 2008 yılında üstlenmiş olduğu misyona uygun olarak, GENÇ PESİAD’ı hayata geçirmiş böylece genç iş adamlarını yarınlara hazırlayacak bir ortam sağlamıştır.

2010 yılı başında derneğe ait yeni hizmet binasını faaliyete alan dernek yönetimi, yine bu binada birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır.

Dernek yönetimi bu sabah, artarak devam eden yoğun gündemi değerlendirmek, ayrıca devam eden faaliyetler hakkında bilgi vermek için basın mensuplarıyla buluştu.

Dernek Başkan Vekili Sami Bayram’ın himayelerinde başlayan toplantıya, dernek yönetim kurulu üyeleri ve yerel medya mensupları katılım sağladı.

Pendikli TV’nin de davet edildiği toplantıda, Pendik’e marka değer katması planlanan projeler hakkında bilgiler verildi. Daha önce hayata geçirilen birçok proje olduğunu ifade eden Bayram, her ne kadar sanayi ve iş ile alakalı bir dernek olarak görünseler de, sosyal sorumluluk alanında da dernek statüsünün hakkını vererek ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

15 kişilik bir yönetim kadrolarının olduğunu ifade eden Sami Bayram, her çarşamba yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplantı yaptıklarını ve her toplantı sonrası Pendik’e faydalı birçok projeyi masaya yatırdıklarını dile getirdi.

2005 yılında kurulduklarını, ardından 2008 yılında Genç Pesiad’ı kurduklarını, bunun neticesinde ticarette gençlerin önünü açtıklarını vurgulayan Bayram, Pesiad’ın ayrıca diğer sivil toplum kuruluşları ve dernekler ile de iyi ilişkilerinin olduğunu söyledi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) gibi mesleki açıdan önde gelen kurumlar ile ortak çalışmalara imza attıklarını belirtirken, belli periyotlar ile yurtiçi ve yurtdışı üye gezi programları yaptıklarının altını çizdi.

Sosyal sorumluluğa önem veren bir dernek olduklarını ve bunu yaptığı organizasyonlar ile teşvik ettiklerini aktaran Sami Bayram, bazı sosyal sorumluluk projelerine örnekler verdi;
Anadoludaki ihtiyaç sahibi okullara kitap yardımı,
Cezaevine kütüphane yapımı,
Cezaevine diş tedavi ünitesi,
İftar programları ve kaynaşma yemekleri,
Kan bağışı etkinlikleri,
İşçi ve işveren buluşmaları ile istihdam çalışmaları,
“Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” proje yarışması ile gençleri teşvik etmek.

Basın mensuplarından gelen bir soru üzerine Sami Bayram: “Ülkedeki ekonomik kriz tabii ki hepimizi etkiliyor. Ancak burada bize düşen, birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri de atlatmaktır. Devletimiz gerek teşvik yardımlarıyla, gerek kredi alımını kolaylaştırması hususunda elinden gelen gayreti göstermektedir. Biz iş adamlarına düşen bu teşvikleri, işimizden başka konularda harcamamak ve ticaretimizi geliştirmektir.” cevabını verdi.

Eğitim ve öğretim konusu öncelikli olarak, sosyal yardımlar hususunda bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yardımlarına devam edeceklerini aktaran Sami Bayram, Pesiad Başkanı Ahmet Cin’in selamını basın mensuplarına ileterek, teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Samet Övüç

Pendikli TV
Pendikli’nin Medya Kanalı