​Fevzi Çakmak 4. Bölge’ye 1000 Yeni İmar Tapusu

Yaklaşık 1000 hak sahibinin bulunduğu Fevzi Çakmak 4.Bölge 2. Etap İmar Uygulaması,  Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildi.  Metroya yakınlığıyla cazibe noktası olan bölgede kentsel dönüşümün önünü açacak yeni imar tapularının dağıtımına başlanıyor.

Toplam 14 hektar alanı kapsayan Fevzi Çakmak 4. Bölge 2. Etap İmar Uygulaması Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından 18 Ekim tarihinde tescil edildi.   Pendik Belediyesinin büyük parsellere dönüştürerek imar sorununu çözüme kavuşturduğu 14 hektarlık alanda  998 hak sahibi  bulunuyor.  18 kadastral parselden oluşan alanın Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kaynarca Metro İstasyonu’na  yakınlığı, bölgeyi  yatırımcılar için de cazibe noktası haline getiriyor.
Yeni imar tapuları 06.11.2017 Pazartesi gününden itibaren Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden alınabilecek. Bölgede imar uygulamasının tescili ile birlikte  dönüşümün önündeki engeller  de kalkmış oldu.  Yeni imar tapularını alacak hak sahipleri 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında bireysel başvurularla riskli yapılarını yenileme imkanına kavuşacak.