Pendikli Kaya Ailesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Onur Konuğu Oldular 

Dünya Kırşehirliler Derneği Genel Başkanı Ünal Kaya, kardeşi Soner Kaya eşi ve çocuklarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu oldular.

Kaya ailesini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki makamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan kabul ettiler.
Türkiye Kaya ailesini Bursa’da bahçeden aldıkları erik ve kaysının karşılığında ağaca para ile birlikte “Hayırlı bayramlar abi kaysı ve erikten aldık hakkını helal et eşim hamile” notu ile tanıdı.
Sosyal medyada tıklanma ve paylaşım rekorları kıran bu not ülke gündemine oturdu.Herkes bu notun sahibinin kim olduğunu merak etmeye başladı. Tv kanallarında gazetelerde boy boy haberler manşet oldu.Bu notun sahibi Kırşehirli İstanbul Pendik’te ikamet eden Kaya ailesiydi. 
Kaya ailesi Cumhurbaşkanına elleri boş gitmedi.Kırşehir’de yaptırdıkları hediyelik saz ve üzerinde “Bozkırın Garip Tezenesi” Neşet Ertaş’ın resminin bulunduğu, altınada “Gönül Dağımız, Recep Tayyip Erdoğan” yazılı Özel Kırşehir Hatırasını armağan ettiler.
Cumhurbaşkanı ile yaptıkları sohbette, Cumhurbaşkanı Erdoğan, hediye saz takdim edildiğinde “Kırşehir insanı Ahidir, sizlerin yapmış olduğu bu örnek davranışta Kırşehirlilere yakıştı” ifadesini kullandı.
Samimi bir ortamda geçen ziyarette günün anısına Kaya ailesi ile birlikte fotoğraf çekildi.Hediyelik sazı odasına aldıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet resepsiyonuna geçerek davetlileri karşıladı.
Cumhuriyet resepsiyonunda Başbakan Binalı Yıldırım, Mhp Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sanatçılar Orhan Gencebay, Bedia Akartürk, Safiye Soyman, Muazzez Ersoy futbolcu Mesut Özil, dizi ve sinema oyuncuları KAYA ailesine yakın ilgi göstererek örnek davranışlarından dolayı tebrik ettiler.
Ünal Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın makamında onur konuğu olmak bizler için onur verici bir davranıştır.Sayın Cumhurbaşkanımız ile sohbetimizde Kırşehir’den bahsetmek, Neşet Ertaş’ı yad etmek artı Ahilik konusuna değinmek ayrıca bizleri mutlu etmiştir.Bizim memleketimiz bir markadır başka yerde marka aramamıza gerek yok herkes Kırşehir’in değerlerinden bahsediyor.Bizler genel ve yerel yönetimle Milli değerlerimizin gölgesinde birleştirerek çalışmalarımıza şehrimiz ve ülkemiz adına hız vermemiz gerektiği kanısındayım.Çünkü ben bu resepsiyonda bunun mesajını aldım.Artık ayağa kalkma ve kendi öz değerlerimizi faaliyetlere geçirme zamanıdır.Siz bize sahip çıkarsanız biz burdayız hep birlikte Kırşehir, başarılarımızla Türkiyeyiz” ifadelerini kullandı.