Esenler Spor Kompleksi Müjdesi

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu hafta düzenlenen Cuma Buluşmaları’nda Esenler Mahallesi vatandaşlarıyla bir araya geldi. Başkan Şahin, yapımı tamamlanan ancak açılması merakla beklenen Esenler Spor Kompleksi’ni Gençlik ve Spor Bakanlığından devraldıklarını, yılbaşına hizmete girmesi için uğraş verecekleri müjdesini verdi.

Her hafta Cuma Buluşmaları Programıyla vatandaşlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in bu haftaki durağı Esenler Mahallesi oldu. Yıldırım Beyazıt Camii’nde kılınan Cuma Namazı sonrası bir araya gelinen buluşmada vatandaşlar mahalleleriyle ilgili merak edilen soruları Başkan Şahin’le birlikte Kaymakam İlhan Ünsal, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine yöneltti.

“Yılbaşına hizmete sokmak için uğraş vereceğiz”

Mahalleyle ilgili merak edilen birçok soruyu cevaplayan Başkan Şahin, Esenler Spor Kompleksi’yle ilgili müjdeyi verdi. Bu hafta içi Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’la bir araya geldiğini söyleyen Başkan Şahin: “Bakanlıkla yapılan istişareler sonucu buranın Pendik Belediyesine devredilmesi uygun görüldü. Resmi yazışmaları başlattık. Ancak resmi işler uzun sürüyor. Bakan Bak’la bu konuda görüştüm. Söz yoluyla bize devrettiğini bildirdi. Bir takım eksiklikleri var. Onları tamamlamaya başlayacağız. Yılbaşına hizmete sokmak için uğraş vereceğiz.” dedi.

Komplekste Bilim Merkezi yer alacak

Başkan Şahin, Esenler Spor Kompleksi’nde sportif imkânlarının yanı sıra İSMEK, Bilim Merkezi ve kütüphane gibi diğer hizmetlerin de yer alacağını söyledi. Başkan Şahin, daha sonra vatandaşlarla birlikte komplekste incelemelerde bulundu.

One comment