Pendik’te Cumhuriyet Coşkusu Yaşanacak

29 Ekim’de gün boyu sürecek etkinliklerle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaya hazırlanan Pendik Belediyesi, 94. yıla özel 94 metre uzunluğundaki Türk Bayrağıyla her yaştan vatandaşın katılacağı yürüyüş gerçekleştirecek. Etkinlikler kapsamında akşam da Tuluyhan Uğurlu’nun Cumhuriyet Konseri bulunuyor.

Pendik Belediyesinin gün içindeki etkinliklerinin adresi Gazipaşa Meydanı olacak. Kurulacak Cumhuriyet Bayramı standında vatandaşlara ücretsiz fotoğraf çekimi yapılacak. Animasyonlar, balon ve bayrak dağıtımları, yüz boyama, folklör ve mehter takımı gösterileri, ayrıca Melisa ve Tarkan Çallıoğlu kardeşlerin konseriyle Pendiklilere Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşatılacak. Alanda “Geçmişten Günümüze Cumhuriyet ve Demokrasi Sergisi” de yer alacak.

Cumhuriyet’in 94. Yıl Etkinlikleri, akşam saatlerinde Gazipaşa Meydanı’ndan başlayacak yürüyüşle devam edecek. 94 metrelik Türk Bayrağı taşıyacak kortej, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne yürüyecek. Ardından Piyanist Besteci Tuluyhan Uğurlu’nun vereceği Cumhuriyet Bayramı Konseri gerçekleşecek. Konser, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Saat 20.00’de başlayacak. Ayrıca Pendik Kaymakamlığı tarafından Pendik Stadı’nda Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları da gerçekleşecek.

29 EKİM PROGRAMI:

12.00-14.30: Video Gösterileri ve Marş Dinletileri (Gazipaşa Meydanı Mehmet Akif Sanat Merkezi Önü)

14.30-15.00: Halk Oyunları Ekibi Performansı (Gazipaşa Meydanı)

15.00-16.00: Tarkan-Melisa Çallıoğlu Cumhuriyet Konseri

14.00-16.00: Fotoğraf Çekimi (Gazipaşa Meydanı)

16.30-17.00: Mehter Dinletisi

17.30: Cumhuriyet Kortej Yürüyüşü (Gazipaşa’dan Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne )

19.00:Kokteyl (Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi)

20.00: Tuluyhan Uğurlu Konseri (Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi)