Mükerrem Kemertaş’a Vefa  Konseri 

Mükerrem Kemertaş’a vefa konseri

-Türkü çınarını duygulandıran gece

-Türkünün efsane isimleri onun için söyledi

Türk Halk Müziğinin yaşayan efsane isimlerinden  Mükerrem Kemertaş için Pendik’te Vefa Gecesi düzenlendi.  Yoğun ilgi gören konserde  İzzet Altınmeşe ve Belkıs Akkale gibi birbirinden değerli isimler sahne alarak  sanatçıya duygu dolu bir  geceye yaşattı.

Pendik Belediyesi ve THM Sanatçısı Yavuz Değirmenci tarafından organize edilen vefa konserine Pendiklilerin ilgisi büyük oldu. Alkışlar eşliğinde salona gelen Mükerrem Kemertaş’ın elini öperek sağlık ve afiyetler dileyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gösterdikleri ilgiden dolayı da Pendiklilere teşekkür etti.  Geceye Kemertaş’ın memleketi Erzurum’dan da çok sayıda konuk katıldı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gecede Kemertaş’ın sanatçı dostları İzzet Altınmeşe,  Belkıs Akkale,  Sevcan Orhan, Onur Şan, Aysun Gültekin ve Lütfü  Ortakale yalnız bırakmadı. Sanatçılar, vefa gecesine katılan ancak sağlık sorunu sebebiyle sahne alamayan Kemertaş’a vefa borçlarını birbirinden değerli türküler söyleyerek gösterdi. THM sanatçısı  oğlu  Tuncay Kemertaş da  babasına Erzurum Dağları Türküsünü seslendirdi.

Sahnedeki performansı öncesi  Mükerrem Kemertaş’a  “çok kıymetli ağabeyim”  diye hitap eden Belkıs Akkale, “O, sadece benim için değil, toplum için de çok önemli bir şahsiyet. Onunla onur duyuyorum.” dedi. Yanık sesiyle birbirinden güzel türküler okuyan İzzet Altınmeşe ise sanatçı için “O, türküleri okumadı, türküleri yaşadı” dedi.