Zonguldaklılar “Yeniden Ziya Öncan” Dedi

Zonguldak Dernekleri Federasyonu’nun (ZONDEF) 5. Olağan Genel Kurulu, 24 Eylül Pazar günü Bağcılar’da gerçekleşti. Genel kurul sonucunda, ZONDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, güven tazeleyerek yeniden federasyon başkanı seçildi. Ziya Öncan daha önce Pendik Dernekler Federasyonu Başkanı olarak da görev yapmıştı.

İstanbul ve çevresinden pek çok Zonguldaklının katılım sağladığı genel kurul öncesi, Saz Sanatçısı Samet Açıkgöz sanatını icra etti. 24 Eylül 2023 Pazar günü Bağcılar’da bulunan Mehmet Akif Ersoya Kültür Merkezi’nde organize edilen genel kurula; pek çok siyasetçi, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, federasyona üye dernek başkanı ve yöneticileri, farklı illerin konfederasyon ve federasyon başkanları, çok sayıda Zonguldaklı katılım sağladı.

30 AYLIK FAALİYET 30 BAŞLIKTA ÖZETLENDİ

Divan Başkanlığını, Karadeniz Konfederasyonu ( KASTOB ) Genel Başkanı Nevzat Duyar’ın yaptığı kongrede söz alan ZONDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, tüm misafirlerine ve federasyona üye dernek başkanları ve yöneticilerine katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında görevde olduğu 30 aylık süreçte gerçekleştirdikler faaliyetleri 30 başlıkta özetlemeye çalıştı. Hazırlanan kapsamlı faaliyet raporu okunarak genel kurulun onayına sundu.

“ZONGULDAKLILAR İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Konuşmasının devamında 3 yıllık yeni çalışma dönemine ışık tutan vizyon projelerini de açıklayan Başkan Ziya Öncan, “Önceki dönem yönetim kurulu arkadaşlarıma ve dernek başkanlarıma yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi, Maraş Depreminde Ev bağışı yapanlara ve destek verenlere plaket takdim ederek bir dönemi kapatmış olduk. Yeni yönetim kurulu, yeni heyecan, yeni projeler ile ‘yine, yeni, yeniden’ Gurbetteki Zonguldak ve Zonguldaklılar için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

ZONDEF’TEN TEŞEKKÜR…

Seçim sonrası ZONDEF Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Ziya Öncan, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bizi bu göreve tekrardan layık gören, destek veren federasyonumuza üye dernek başkanlarımız ve yönetimleri ile Zonguldaklı hemşerilerimiz başta olmak üzere; Kongremize bizzat katılan başta İstanbul Milletvekili Sayın Hasan Turan, Yeniden Refah Genel Bşk. Yrd. Halil İbrahim Ece, Esenler Ak Parti Gençlik Kolları Bşk. Samet Eren, ASKON Genel Bşk. Yrd. Nurgül Çubukcu, Zonguldaklı Tarihçi Yazar Ahmet Yaşar Akkaya Kastob Genel Başkanı Nevzat Duyar, Bitlis Konfederasyon Bşk. Selim Korkmaz, Bağcılar Belediyesi STK Danışmanı Muharrem Erdal, Bartın Fed. Bşk. Mehmet Yılmaz, Sakarya Fed. Bşk. Yaşar Saka, Ordu Fed. Onursal Bşk Sabri Çelebi, Çanakkale Fed. Bşk. Yüksel Arslan, Kırklareli Fed. Bşk. Adnan Tüccar, Ardahan Posof Dernek Bşk. Ferman Güner, Batman Dernek Bşk. Mustafa Kaya, Zonguldak, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli ve İstanbul’un farklı ilçelerinden katılan dernek başkan ve yönetim kurulu delegasyonumuza, bizzat katılamayıp çiçek gönderen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a, Telgraf gönderen Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt’a, önceki dönem Mv. Hamçi Uçar’a, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcıya ve T. C. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.