Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi Faaliyete Geçiyor

Hizmete girmesi için çalışmaların hızla sürdüğü Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, ilk olarak tekvando kursuyla kapılarını açıyor. Vatandaşların dört gözle beklediği çeşitli spor branşlarında ise önümüzdeki günlerde faaliyet verilmeye başlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Pendik Belediyesine devri tamamlanan Esenler’deki dev spor kompleksinin faaliyete geçmesi için çalışmalar hız kazandı. İçinde çeşitli sportif imkanların yanı sıra Aile Çocuk Eğitim Merkezi (AÇEM),İSMEK, Bilim Merkezi ve kütüphane gibi diğer hizmetlerin de yer alacağı merkez, bölgenin en önemli spor ve kültür merkezi olarak vatandaşlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Tekvando için kayıtlar başladı

Esenler’de yüzmeden basketbola pek çok alanda spor imkanı sunacak olan Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nde ilk olarak tekvando eğitimi başlıyor. 2003-2011 doğumlu çocuklara yönelik verilecek kursun önkayıtları belediyenin WEB sitesinden alınıyor. Kurs ve kesin kayıt, 31 Ocak 2018 Çarşamba günü Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nde yapılacak. Kesin kayıt için veli nezaretinde nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf isteniyor.

Yüzme, fitness, basketbol, jimnastik ve güreş branşlarında ise eğitimlerin önümüzdeki günlerde başlayacağı bildirildi.