PESİAD Başkanı Kadir Bayram ve Yönetimi Yeni Sezonun İlk Basın Toplantısını Düzenledi

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Başkanı Kadir Bayram, dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 2023-2024 sezonunda planlanan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

PESİAD dernek binasındaki basın toplantısına dernek yöneticileri; A.Kadir Bayram, Murat Açık, Ömer Davulcu, Salih Baltacı, Suat Kıraç, Şahin İpek, Fatih Engin, Süleyman Genç, Cüneyt Battal, Yunus Emre Özbek, Semih Sancar, Özkan Ünğan, Harun Selçuk, Yunus Emre Kalemci, Erkan Tekkeşintekin katılım sağladı.

PESİAD Başkanı A.Kadir Bayram 2023-2024 sezonu açılışında, pandemi nedeniyle ertelenen tüm projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Bayram toplantıda Şubat ve Mart ayında genel kurul toplantısı gerçekleştireceklerini ifade ederek “Yılın Enleri” başta olmak üzere, “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” yarışması ve iftar programları gibi büyük organizasyonlarla kente hizmet edeceklerini söyledi.

Kadir Bayram, PESİAD’ın Pendik’e en önemli katma değer olarak 60 bin kişilik bir istihdamla buluşturmak olduğuna vurgu yaparak, bu rakamın giderek arttığını belirtti. 

Kadir Bayram toplantıda dünya genelinde ekonomik buhran olduğunu ve Türkiye’nin de bu buhrandan nasibini aldığına vurgu yaparak, ekonomik ölçekte düzeltmeyle ilgili merkezi idare ve yerel yönetimlerin bu konuda ciddi mücadele içinde olduklarını söyledi. Kadir Bayram; Pendik Belediyesi iş birliği ile öncesinde spor salonu olarak planlanan yerde PESİAD’ın da paydaş halinde olduğu Kurtköy’de istihdam merkezi oluşturduklarını belirterek her daim de ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini söyledi. 

Bayram, PESİAD’ın dinamik bir yapıya sahip olduğunu ifade ederek sektörleri üçe böldüklerini bunların başında Sanayi, inşaat ve hizmet sektörü olarak hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Bayram PESİAD olarak Pendik’te Fuar Merkezi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ifade ederek yönetimsel değişiklik nedeniyle projenin hayata geçirilemediğini ancak Bakanlık bünyesinde yapılan çalışmalarla birlikte projenin Pendik’e kazandırılacağını söyledi. Pendik’te kültür sanat başta olmak üzere bir çok alanda çalışmalar yapılacağını ifade eden Kadir Bayram ilçede üniversite kurulmasına yönelik projelerin bünyelerinde yer aldığını ve uygulamaya konulacağını belirtti. 

Video haber:
Samet Övüç – Aziz Sarı