Pendik’teki Sivaslılar İftar Sofrasında Buluştu

Pendik Sivaslılar Derneği’nin organizasyonu ile Pendik’teki Sivaslılar iftar sofrasında buluştu. Pendik Millet Bahçesi’nde organize edilen iftar programına yaklaşık 2.500 Sivaslı katılım sağladı. Dernek Başkanı Fatih Yıldız iftar davetlerine katılım sağlayan hemşehrilerine teşekkür etti.


Pendik Millet Bahçesi Ramazan’ın yedinci gününde Sivaslılar’ı ağırladı.
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Pendik Millet Bahçesi pek çok hemşehri derneğine kapılarını açtı. İftar sofralarında buluşan hemşehriler hem hasret giderdi hem de oruçlarını birlikte açtılar.
Ramazan ayının yedinci gününde ise Sivaslılar Pendik Millet Bahçesi’nde buluştu.

8 Nisan 2022 Cuma günü, Pendik Sivaslılar Derneği’nin organize ettiği iftar davetine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak, MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, Büyük Birlik Partisi Pendik İlçe Başkanı Berkan Erol, Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği Başkanı Erol Ateş, Pendik Dernekler Federasyonu Başkanı Ziya Öncan, Alperen Ocakları Pendik Başkanı Emre Satılmış, Pendik Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Murat Açık, Pendik Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Niyazi Güneri, Ümraniye Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Özgür Üreten, çok sayıda STK temsilcisi, davetliler ve basın mensupları katılım sağladı.

Tasavvuf ezgilerinin hoş bir hava kattığı iftar davetinde oruçlar açıldı, dualar edildi.
Oruçlar açıldıktan sonra kürsü konuşmalarına geçildi.

Pendik Sivaslılar Dernek Başkanı Fatih Yıldız yaptığı konuşmada; “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı tüm halkımıza hayırlı olsun. Ramazan’ın hepimize bol bereket getirmesini temenni ediyorum. Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin’e ve belediye personeline iftar programımıza sundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.
Pendik’te çok sayıda Sivaslı köy derneği bulunmaktadır. Yaklaşık yetmiş binin üzerindeki Sivaslı Pendik’te ikamet etmektedir.
Pendik’te bulunan tüm hemşehrilerimize, hizmet etmeye devam ediyoruz. Herhangi bir parti ayrımı yapmadan, farklı siyasi partilere gönül vermiş üyelerimizle yolumuza devam ediyoruz.
Pendik Belediyesinden AK Parti Meclis Üyesi Murat Açık ve CHP Grup Başkanvekili Niyazi Güneri derneğimiz yönetiminde bulunmaktadır.
Pendik’te yaşayan Sivaslılar olarak birlikte güzeliz. Bu güzelliğe ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ederiz.” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin konuşmasında; “Sevgili Sivaslı hemşehrilerim, Ramazan boyunca her akşam burada derneklerimiz ile bir araya gelerek iftar programları yapıyoruz. Bugün de sizlerle beraberiz. Allah tuttuğumuz oruçları kabul buyursun. Sadece Millet Bahçesi’nde değil, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde de iftar programlarımız devam ediyor.
Şimdiden sizlerin Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal; “Sivaslı hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ramazan’ınız hayırlı olsun, bereketli olsun. Bu ay barış, adalet, huzur ve mutluluğa vesile
olsun.
Ramazan ayı paylaşmak demek, bereket demek, dayanışma demek. Bir ve beraber olduğumuz nice Ramazan aylarımız olsun.” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz; “Sivas’tan sizlere selam getirdim.
Bu organizasyonda emeği olan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e ve ekibine, dernek başkanı Fatih Yıldız’a teşekkür ediyorum.
Ramazan ayı dualarınızın kabul olmasına vesile olsun, haneleriniz bereketle dolsun.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; “Sizlere buradan bakınca Sivas’ın o güzel cennet bahçesi köşelerini görüyorum. Sivas’ın o güzel insanları, Sivas’ın o güzel karı, o güzel havası aklıma geliyor. Sevgili Sivaslı hemşehrilerim, ben Bitlisliyim fakat kendimi yarı Sivaslı hissediyorum. Sivas’ta evlendim. Sivas’ta askerlik yaptım. Sivas’ta çocuğum oldu.
Sevgili Belediye Başkanı Ahmet Cin’i kutluyorum. Bu güzel iftar sofrasında bu ortamda bulunmaktan çok mutluyum. Şimdiden Kadir gecenizi tebrik eder, hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.

Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.