İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Pendik’teydi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Pendik ilçesine ziyaret gerçekleştirerek partililerle buluştu. Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Kavuncu, genel ve yerel siyaset konularına dair görüşlerini ifade etti. Basın toplantısının ardından İlçe Başkanı Süleyman Turan ile birlikte partinin 1. Bölge Kaynarca Temsilciliği’ne geçildi.

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı’nın yenilenen binasını ziyaret eden İl Başkanı Kavuncu, İYİ Partililer’le selamlaştı. “Anlat İstanbul” projesinin önemine vurgu yaparak partililere seslenen Kavuncu, konuşmasında şu cümlelere yer verdi:
Pendik ilçemiz çok hareketli ve dinamik bir ilçe. İYİ Parti; merkezine milleti, vatandaşı alan bir çizgide siyasete devam ediyor. Bunu göstermek için de ‘Anlat İstanbul’ projemizi başlattık.
Biz çok şeffaf, çok açık ve İstanbul’un bütün arka sokaklarına sirayet ederek vatandaşla buluşuyoruz. Bu zamana kadar 15 ilçemizin yaklaşık 365 mahallesine gittik ve bu 365 mahallede yaklaşık 5 bin insanla birebir görüştük.
İstanbul il teşkilatı olarak dinlediğimiz talepleri kayıt altına alıyor, isteyen kişilerin bilgilerini kaydediyor ve talepleri gerçekleştirmek için arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz.
İstanbul’daki il ve ilçe teşkilatlarının önceliği; gelecekte kendisine siyasi kariyer elde etmek değildir, vatandaşın derdini çözmektir. Vatandaşın derdini çözmeyi başaran siyasetçi, milletin baş tacı olmuştur. Bizler de bunun bilincindeyiz.” dedi.

“En büyük problem ekonomi…”
“Haziran ayı sonuna kadar İstanbul’daki 39 ilçeyi 964 mahalleyi gezmiş ve sorunları dinlemiş olacağız. Hangi vatandaşa sorduysak ilk söylediği problem işsizlik ve ekonomi… İkinci en çok söylenen problem ise ulaşım ve trafik… Üçüncüsü kentsel dönüşüm, dördüncüsü uyuşturucu bağımlılığı…
Tabii başka başka problemler de yok değil. Mesela, ilkokulların yetersizliği…. Bunun sebebi de sürdürülebilir politika üretmeyen iktitardır. AK Parti hükümetleri şimdiye kadar günü kurtarmaya yönelik politikalar üretmiştir.
İlkokul yetersizliğini açacak olursak; mahallenin nüfusu artmış ama mahalledeki okul sayısı hâla aynı, derslik sayısı hâla aynı… Bunun yanlış olduğunu dile getiriyoruz. Çocuklarımız İstanbul’un bazı bölgelerinde 70-80 kişilik sınıflarda ders işlemeye çalışıyor.
Biz İYİ Parti olarak iktidara geldiğimizde, ilkokulda eğitim alan çocuklarımızın kahvaltılarını üstleneceğiz. Bu bir devlet politikası olacak. Aileler, ‘çocuğum okulda karnını doyurabildi mi?’ diye düşünmeyecek.

Siyaset insanların problemlerini gönülden çözme işidir. Çözüm önerilerimizle varız.
İnşallah haziran ayında da ‘Anlat İstanbul’ projemizin Pendik ayağını en iyi şekilde yapacağız. Suni gündemlerle vatandaşımızı aldatmayacağız. Vatandaşın gerçek gündemini dinleyip bu konulara çözüm bulacağız.

Pendik ilçe teşkilatına övgü…
“Ben Pendik ilçe teşkilatımıza da İlçe Başkanı Süleyman Turan nezdinde teşekkür ediyorum. Siyaset ekip işi. Siz varsanız ilçe başkanı var. Ben her zaman şunu söylüyorum, ‘Bir ilçe başkanı, kışın kombi gibi yazın klima gibi olmalı.’ Süleyman başkan da böyle bir ilçe başkanı…
Bu ziyaret vesilesiyle, yenilenen ilçe binamızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan ise yaptığı konuşmada; “İlçe teşkilatı olarak mevcut ilçe belediyemizle iletişimimizi kuvvetlendirmek istiyoruz. Vatandaşımızın sorunlarını iletmek ve iletirken çözüm önerileri sunmak istiyoruz. Yine aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyemizle de aynı iletişimi sağlamak önceliğimiz…
Biz, Pendik Belediyesi ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimleri fark etmez, her iki yönetimle de vatandaşın sorunlarını çözmek için diyalog kurmaya çalışıyoruz.

Örneğin; Pendik’te senelerdir devam eden imar, kentsel dönüşüm, otopark ve tarımsal sorunlar mevcut. İmar ve kentsel dönüşüm konuları kısmen çözülse de hâla mağdur olan vatandaşlarımız var. Otopark konusu keza aynı… Çözüm katlı otoparklar yapmak değil, yerinde dönüşüm yaparak her binanın kendine ait otoparkının yapılması…
Pendik yeşil alanı bol, köyler bölgesiyle dikkat çeken bir ilçe. Beş tane köyümüz var fakat çiftçilik yapmak isteyen insanlarımız teşvik edilmiyor. Biz ilçede iktidara geldiğimizde bu çiftçilerimizi de destekleyeceğiz ve Pendik pazarlarında Pendik köylerinden yetişen tarımsal ürünleri daha fazla göreceğiz.
İYİ Parti genel seçimlerde de yerel seçimlerde de iktidara gelecek ve sorunları çözecektir.” dedi.

Basın mensuplarının bir sorusu üzerine Kavuncu;
“İYİ Parti tüm il ve ilçelerde kendi belediye başkan adaylarını çıkaracak kapasitede bir partidir. Bu Pendik için de geçerlidir. ‘İYİ Parti’nin Pendik Belediye Başkan Adayı kim olur?’ sorusunu yanıtlamak için henüz erken olsa da, bu kişi vatansever ve liyakatli bir kişi olacaktır. Bu kişi Pendikli ve Pendikliler’in sorunlarını bilen bir kişi olacaktır.”

Bir başka soruya Kavuncu;
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aramızda bir sorun yok. Kendisinin seçilmesi için büyük emek harcayan partilerdeniz. Lakin siyasetin doğası gereği, siyasi partiler kendi kitlelerine kendi belediye başkan adaylarını sunmakta da özgürdür.”

Basın toplantısının ardından İYİ Parti Pendik 1. Bölge Kaynarca Temsilciliği’ni ziyaret eden İl Başkanı Kavuncu, İlçe Başkanı Süleyman Turan’a ve ilçe teşkilatına başarılar diledi.

Samet ÖVÜÇ – Pendikli TV