Pendik’te Seçim Çadırlarına Saldırı

Pendik’te bazı siyasi partilerin propaganda amaçlı açtıkları siyasi parti çadırlarına saldırı yapıldığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Pendik Kuşluk parkında kurulu bulunan siyasi partilerin seçim çadırlarına 13 kişilik bir grup tarafından saldırı yapıldı. Saldırıda HÜDA PAR, Saadet Partisi, CHP ve Vatan Partisine ait bayrakların söküldüğü ve stantların dağıtıldığı görüldü.

Yapılan saldırılar hakkında İLKHA muhabirine açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Pendik İlçe Başkanı Erdal Almalı, saldırıyı yapan 13 kişiden 9’unun 18 yaş altı olduğunu söyledi.

Almalı, “Bu gece sabaha karşı Pendik Kuşluk Park’ta bulunan siyasi partilerin tanıtım ve seçim çalışmalarını yürüttüğü stant ve çadırlara bir saldırı gerçekleştirilmiş. Bu saldırı sonucu meydanda çadır kuran siyasi partilerden HÜDA PAR, Saadet Partisi, CHP ve Vatan Partisinin çadırları dağıtılıp parçalanmıştır.” dedi.

Saldırıyı yapanların gözaltına alındığı yönünde kendilerini bir bilgi ulaştığını aktaran Almalı, saldırıya uğrayan siyasi partilerin tamamının saldırıyı gerçekleştirenlerden şikâyetçi olduklarını ifade etti.

Öte yandan aynı alanda AK Parti ve MHP ait çadır ve bayrakların da olduğu ancak bunlara herhangi bir saldırı yapılmadığı öğrenildi.

Kaynak:Nizamettin Aşkın- İLKHA