Selahattin Turhan 25 Yıl Sonra Yeniden Pendikspor’da Başkan

TFF 2.lig’te mücadele eden Pendikspor’un olağan kongresi 2 Haziran Cumartesi günü Mehmet Akif Kültür ve Sanat  Merkezi’nin konferans salonunda gerçekleştirildi.Kongreye Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin yanı sıra geçmişten bugüne Pendikspor’da başkanlık yapmış bir çok isim kongrede yer aldı. Kongrenin divan başkanlığını Bülent Aydın yaptı.
25 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞKAN
Kongrede Başkan Şerafettin Taştan yeni dönemde aday olmazken, Selahattin Turhan tek liste ile seçime girerek Pendikspor’un  25 yıl aradan sonra yeniden başkanı oldu.Görevi devreden başkan Şerafettin Taştan  faaliyet raporunu aktarmak üzere konuşma gerçekleştirdi. Taştan, Pendik Belediyesinin de desteği ile Pendikspor’a 1,5 milyona yakın fiziki yatırım yapıldığını belirtti.
“KASASINDA 300 BİNTL PARASI VE ÇEKLERİ OLAN BİR KULÜP DEVREDİYORUZ”
Konuşmasına A takım da hedefledikleri yerde bitiremediklerini ifade ederek devam eden Taştan,  Şu bir gerçek finansman disiplini olmayan hiçbir takımın sportif başarısı daimi değildir. Bugün Pendikspor  maç başı ücretleri hariç, hiç kimseye hiç bir borcu olmayan kasasında 300 bin tl parası ve çeki olan bir kulüp olarak devrediyoruz. Bu tabi önemli bir gelişme. Nitekim Süper Lig’te olup da  3, 5 yıl içerisinde amatör liglere hatta bal ligine düşen pek çok takımlar var. Hepimiz bunları bir çırpıda sayabiliriz.  Bu gün Karşıyaka gibi Buca gibi takımlar nerelerde, malumunuz.” dedi.Bu konuşmanın ardından, açık oy usulü ile oylama yapılarak Selahattin Turhan Başkana seçildi.

“KEYİFLE MAÇ İZLEYECEKSİNİZ”

Kongrede teşekkür konuşması gerçekleştiren Selahattin Turhan, 25 yıl sonra yeniden Pendikspor başkanlığına geldiğini belirterek, oluşturulan yönetim listesiyle ilgili şu şekilde konuştu; Listede pek çok arkadaşımızın ismi yazmak istesem de maalesef 19 kişilik bir listede herkesi yazamadım. Bu konuda anlayışlı olacağınızı düşünüyorum. Ancak bizim dönemimizde bu işe alaka duyan herkesle istişare edeceğiz ve öyle karar vereceğiz. Böyle olunca  umut ediyor ve düşünüyorum ki istediğimiz ve arzuladığımız seviyeye geliriz. 2. dönemimizde eksiklerimizi yeni transfer ile tamamlayarak hedefimize odaklanacağız. Stada geldiğinizde hiçbir maçtan sıkılmayacaksınız keyifle maç izleyeceksiniz. Nurettin beyde oradan bakıyor gülüyor. Başkan oynayan oynar oynamayan oynamaz.” şeklinde konuştu.
“BAŞARILAR DİLİYORUM”
Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’de kongrede bir konuşma gerçekleştirdi. Şahin, Şerafettin Taştan’a çok önemli hizmetler yaptığını belirterek teşekkür etti ve Selahattin Turhan başlanlığında yeni oluşacak yönetime başarılar diledi. Şahin konuşmasında, Pendikspor’un kararlılıkla arkasında olacaklarını vurguladı.


Selahattin Turhan kimdir?

Marmara Üniversitesi – İlahiyat Fakültesi Mezunu olan Selahattin Turhan, 1961 yılında Zonguldak Kilimli’de doğmuştur. Turhan, aslen Trabzonlu’dur. Selahattin Turhan, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in danışmanlığını yapıyordu.


Kaynak: Bölge Gündem