28 Farklı Sanat Dalında Eserler Bu Sergide

Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin Yılsonu Sergisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımıyla açıldı. Kursiyerler, dolgu bebekten pastacılığa kadar 28 farklı sanat dalında hazırladıkları eserleri gün yüzüne çıkararak ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, kursiyerleri tebrik ederek kurumlar arası koordinasyona değindi. Stantlardaki eserlerden uzun soluklu bir kurs döneminin geçirildiğini belirten Uysal: “Kurslara katılımın da kurs sayısının da iyi olduğunu görüyoruz. Bu durum aynı zamanda kurumlar arasındaki dayanışmanın da çok iyi olduğuna işaret. Türkiye’de de durum böyle. 2002 yılında biz maden falan bulmadık. Başarının sebebi kurumların koordinasyonudur.” şeklinde konuştu.

Sahil projesinden dolayı İBB’ye teşekkür

İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve beraberindekilerle birlikte stantları gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kursiyerleri başarılı çalışmaları ve azimlerinden ötürü tebrik etti. Açılış konuşmasında İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a da sahildeki meydan projesinden dolayı teşekkür eden Şahin: “Bu meydan, Pendik’e çok şey kattı. Çok sayıda açılış gerçekleştirdik. Bu anlamda kültür etkinliklerinin vazgeçilmez mekânı oldu.” dedi.

37 bine yakın kursiyer

Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Malıçok, kurslar hakkında bilgi vererek bu yıl 36 bin 978 kursiyere hizmet verdiklerini söyledi. 450 çalışanla birlikte kursiyerlerin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirten Halıcı, desteklerinden ötürü de kaymakamlık ve belediyeye teşekkürlerini sundu.

Resimler usta bir ressamın elinden çıkmış gibi

13 Haziran Çarşamba gününe kadar açık kalacak Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin Yılsonu Sergisi’nde ev hanımlarının sergiye özel hazırladıkları eserler yer alıyor. Dolgu bebekten pastacılığa kadar 28 farklı sanat dalından eserlerin bulunduğu sergide dikkat çekenler arasında resimler yer alıyor. Usta bir ressamın elinden çıkmış gibi görünen resimler ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.