“Pendik’te Edebiyat Konusunda İyi Şeyler Oluyor” | Pendik Edebiyat Günleri Başladı

Pendik Edebiyat Günleri’nin ilk paneline katılan Yazar ve Senarist Sevinç Çokum, Pendik Belediyesine teşekkür ederek “Daha önce düzenlenen bir programda jüri üyeliği yapmıştım. Pendik’te edebiyat konusunda iyi şeyler oluyor. Ömrüm yettiği sürece edebiyat yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Pendik Belediyesinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Pendik Edebiyat Günleri başladı. Programın ilk paneli Atatürk kültür Merkezi’nde yapıldı. Bu yıl 16 yazar ve 24 şairin katıldığı etkinliğin onur konuğu Yazar ve Senarist Sevinç Çokum oldu. Hediye takdiminde konuşan Çokum, Pendik Belediyesini tebrik ederek “Daha önce düzenlenen bir programda jüri üyeliği yapmıştım. Pendik’te edebiyat konusunda iyi şeyler oluyor. Ömrüm yettiği sürece edebiyat yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Üç ayrı panel daha yapılacak

Pendik Edebiyat Günleri’nin ilk panelinin konukları Mehmed Doğan, Ali Ural, Hasan Akay ve Nuri Sincanlı oldu. Konuşmacılar, moderatörlüğünü Mustafa Akar’ın yaptığı panelde Cumhuriyet dönemi sonrasında dil ve kültürün tarihsel sürecini ele alarak anlattılar. İlk panelin ardından bugün (12 Aralık) yine Atatürk Kültür Merkezi’nde moderatörlüğünü Prof. Dr. Abdullah Harmancı’nın yapacağı panel düzenlenecek. Panelde Dr. Celal Fedai, Ömer Lekesiz, Prof. Dr. Mehmet Samsakçı ve Prof. Dr. Abdullah Harmancı konuşmacı olarak yer alacak.