Pendikspor’un Yeni Teknik Direktörü Pendikli Sinan Yücer Oldu

Pendikspor’da, Şerafettin Taştan yönetimi görevi Selahattin Turan yönetimine devrettikten sonra, ilk atılım teknik ekipte yapıldı.


Eylül 2017’de Şerafettin Taştan yönetimi, teknik direktör Serhat Güller ile anlaşmış ve ligin bitimine 3 maç kala Pendikspor‘un bir önceki teknik direktörü olan Ahmet Taşyürek yönetimindeki Şanlıurfaspor‘a 4-1 yenilmişti. Neticesinde Pendikspor ligi 13. sırada tamamlamıştı.

 

2 Haziran 2018’de Pendikspor Başkanlığı’na seçilen Selahattin Turan ilk icraat olarak, boşalan teknik direktörlük koltuğuna Pendikspor’da daha önce birçok görev alan, Pendikspor Camiası’nın yakından tanıdığı ve taraftarların çok sevdiği Sinan Yücer ile anlaşmaya vardı.

 

Teknik direktörlüğe Sinan Yücer,  yardımcı antrenörlüklere Ercan Şahin, Hasan Yiğit ve kaleci antrenörü Emre Aslan getirildi.

İmza töreninden açıklamalarda bulunan Pendikspor Başkanı Selahattin Turan: “Sizlere önümüzdeki sezon şampiyonluk sözü vermiyoruz, yarının değil bir sonraki günün takımını oluşturmanın derdindeyiz. Öncelikli hedefimiz çok yarışmacı bir takım kurmak. Takımı gençleştireceğiz ve yerlileştireceğiz. Pendik’in çocukları bu kulüpte yer bulacak. Bunu başaracağız. Pendikspor’u izlemeye gelen taraftar ve sporseverler keyifli ve bir o kadar da zevkli maçlar izleyecekler. Takım berabere kalsa hatta yenilse bile, seyirci stattan çıkarken; ‘helal olsun Pendikspor’a, işte top böyle oynanır, takım böyle olur.’ diyerek stattan çıkacak” diye konuştu.

Pendikspor Teknik Direktörü Sinan Yücer ise yaptığı açıklamada: “Bizi bu onurlu göreve layık gören ve bize  güvenen başta başkanımız olmak üzere, tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizler de sizlerin bu güvenini boşa çıkarmayıp elimizden geleni değil, elimizden gelenin çok daha fazlasını vereceğiz. Çok istekli, arzulu ve heyecanlı bir Pendikspor izleyeceğinizin garantisini veriyorum.” dedi.

 

Pendikspor yönetimi, teknik ekip ile iki yıllık anlaşmaya varırken iki tarafın da mutluluğu objektiflerden kaçmadı.