Pendikspor’un Sağlık Sponsoru Lokman Hekim Oldu

“Şifa Kapınız” sloganıyla, Türkiye çapında biri üniversite hastanesi olmak üzere 7 hastane, 1 tıp merkezi ve 1 görüntüleme merkezi ile hizmet veren Lokman Hekim Sağlık Grubu, Ankaragücü Futbol Takımı ve Türk Telekom Basketbol Takımı sponsorluklarının ardından Pendikspor Kulübü’nün sağlık sponsoru oldu.
Bugün gerçekleştirilen imza töreninde Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu ve Lokman Hekim İstanbul Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz hazır bulundu.

1950 yılında kurulan ve geçtiğimiz sezon TFF 2. Lig Beyaz Grup şampiyonu olan Pendikspor, Spor Toto 1. Lig’e yükselmiş ve adından söz ettirmişti.
18 Ağustos 2022 Perşembe günü şampiyon Pendikspor’a bir kurum daha sponsor oldu. Pendik Kurtköy’deki Lokman Hekim İstanbul Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısında, sponsorluk anlaşmasının imzaları atıldı.

Basın toplantısındaki konuşmasında Lokman Hekim İstanbul Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz, “Sağlık ve sporun birbirinden ayrılmaz iki önemli alan olduğu bilinciyle, Pendik Spor Kulübü sporcularına, İstanbul Hastanemizde sağlık hizmeti verecek olmaktan dolayı Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak mutluyuz. İş birliğimizin her iki kuruma da hayırlı olması temennisiyle, sayın başkanımıza ve Pendik Spor Kulübü’ne Spor Toto 1. Lig’de başarılar diliyoruz.” dedi.

Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu da Lokman Hekim Hastaneler Grubu’na teşekkür ederek, iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

LOKMAN HEKİM SAĞLIK GRUBU
Çeyrek asırlık sağlık hizmeti tecrübesini Ankara ve Van’ın ardından İstanbul’a taşıdı. Ankara’da dört hastane ve bir tıp merkezi, Van’da ise iki hastane ile hizmet veren Lokman Hekim Sağlık Grubu, Pendik ilçesine bağlı Kurtköy’deki Lokman Hekim İstanbul Hastanesi ile İstanbullular’a sağlık hizmeti sunmaya başladı.

Lokman Hekim İstanbul Hastanesi 25.000 metrekarelik kapalı alan, 8 ameliyathane, 21 genel (dahili/cerrahi) yoğun bakım, 10 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 4 koroner yoğun bakım yatağı ve toplam 100 hasta yatağı ile hizmet veriyor.