Pendikli Öğrenciler Bilişim Vadisi’ni Ziyaret Etti

Pendikli öğrenciler Bilişim Vadisi gezisinde bilimin geleceğine yerinde tanık oldu. Gezi öncesi öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ahmet Cin, “Bilim ve kültür gezilerimize devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Pendik bu noktada şanslı ilçelerden, en büyük teknokentlerden birisi Teknopark İstanbul ilçemizde, bunun yanı sıra sağlıkla alakalı teknoparkın da birinci etabı bitti. Ayrıca Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yapımına da başlanacak.” diyerek öğrencileri Gebze Bilişim Vadisi’ne uğurladı.

Pendik Belediyesi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenlenen Bilişim Vadisi gezisinde öğrenciler bilimin geleceğine yerinde tanık oldu. Etkinlik öncesi gençlerle Atatürk Kültür Merkezi’nde biraraya gelen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptığı konuşmada “Gençlerimize yönelik bilim ve kültür gezilerimize devam ediyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin kendi branşalarına uygun planladığımız gezi programlarımızın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bir önceki etkinliğimizde Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na bir gezimiz olmuştu. Bilişim Vadisine bir etkinlik yapıyoruz.Bildiğiniz üzere Pendik bu noktada şanslı ilçelerden. En büyük teknokentlerden birisi Teknopark İstanbul ilçemizde, bunun yanı sıra sağlıkla alakalı teknoparkın da birinci etabı bitti. Teknoparkın hemen karşısında Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yapımına da başlanacak.” ifadelerinde bulundu. Başkan Ahmet Cin,Pendik’in bir teknoloji yuvası olacağını vurguladıktan sonra gençleri uğurladı.

Milli teknoloji projelerini incelediler
Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’ni gezen 80 lise öğrencisi milli teknoloji projelerini, AirCar prototip tasarımını, Bilişim Vadisi içerisinde yer alan teknoloji, tasarım ve geliştirme bölümlerini ve daha birçoğunu ziyaret etti. Öğrenciler teknoloji yuvası Bilişim Vadisi’nde Türk geliştiriciler tarafından yürütülen projeleriinceledi, gençelere sunulan fırsatlar ve eğitimler hakkında bilgi aldı.

Habere yorum yap