Oranın da Bakımını İBB Değil Pendik Belediyesi Yaptı

Pendik Belediyesi ekipleri, 2019 yerel seçimlerinden bu yana, ilçede bulunan ve İBB sorumluluğunda olan pek çok alana hizmet getirdi. Bunun son örneği Adnan Menderes Bulvarı’ndaki peyzaj çalışması oldu.

Uzun süredir bakım yapılmayan Adnan Menderes Bulvarı’ndaki peyzaj alanında kapsamlı bakım çalışması başlatan Pendik Belediyesi, ilçenin en önemli giriş güzergahlarından olan bulvarda çalışmaları tamamladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Adnan Menderes Bulvarı’nda, ağaç ve çimlerin uzun süredir bakımsız kalması üzerine, vatandaşlar durumu önce İBB birimlerine, çözüm bulunamayınca Pendik Belediyesi birimlerine iletti. Durumdan haberdar olan Pendik Belediyesi ekipleri, ana arterde çalışmaları tamamladı.

Çalışma kapsamında Pendik Belediyesi ekipleri, refujdeki ağaçları budayıp çimleri biçti. Ayrıca yine refuj üzerinde bulunan ve yayaların karşıdan karşıya geçerken kullandıkları ahşap köprüler de yenilendi.

Daha önce de pek çok defa vatandaşların talebiyle İBB sorumluluğundaki alanlara hizmet getiren Pendik Belediyesi, bu çalışmalar neticesinde vatandaşların takdirini kazanmasını da bildi.