Pendikli 1200 Kursiyer Eserleriyle Göz Doldurdu

Pendik Belediyesi Sanat Kursları yıl sonu sergisinin açılışı sahildeki etkinlik alanında gerçekleştirildi. El sanatları, enstrüman ve sahne dallarında neredeyse bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerler açılışa özel eserlerini alanda kurulan Sanat Köyü’nde sergiledi.

Tasavvuf müziği ve Kuran tilavetiyle başlayan açılış töreni sonrasında kursiyerlerin stantlarını Kaymakam İlhan Ünsal ile birlikte gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin kurs hocaları ve talebelerini tebrik ederek “Kültür-sanatta her yıl daha başarılı işler ortaya çıkıyor.” dedi. Konuşmasında İsrail’in hain saldırılarına da değinen Başkan Dr. Şahin, Müslümanların kültür-sanatın yanı sıra teknoloji ve sporda da güçlü olmak zorunda olduğunu ifade ederek “Yeryüzünde Müslümanlar geri kaldıkça sıkıntılar artıyor. Tek bir alanda değil her alanda güçlü olmak lazım.” şeklinde konuştu.

24 sanat dalında eğitim

Kültür Müdürlüğü tarafından verilen sanat kurslarında bu sezon 1200 kursiyer eğitim aldı. Sedef kakmadan fotoğrafçılığa 24 farklı sanat dalında eğitimlerini tamamlayan kursiyerler Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’den sertifikalarını aldı. Kursiyerler 30 Mayıs’a kadar açık kalacak sergiye özel eserler hazırladı. Eserler arasında en dikkat çekenlerden biri de Ahşap Oyma Standında Ahmet Münir Ayva ve kursiyerlerinin 3 ayda imal ettiği çini kaplı rahle oldu. Filografi de ise kursiyer Şengül Sarıca’nın devasa boyuttaki kaplan ve doğa temalı çalışması ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Öte yandan stantlar arasında engelsiz atölyeden eserler de sergilendi. Maket ustası Suat Yüksel’in tamamen ahşaptan imal ederek tamamladığı Al Yazmalım Kamyonu büyük beğeni topladı.

Ramazan boyunca açık

Sanat Kurslarının yıl sonu sergileri için sahil etkinlik alanında kurulan stantlar, Ramazan boyunca el sanatları sergilerine ev sahipliği yapacak. Pendik Belediyesi Sanat Kursları Sergisi, 30 Mayıs’a kadar devam edecek. Alışveriş imkanı da bulunan stantlarda 1-15 Haziran tarihleri arasında ise Halk Eğitim Merkezi kurslarının eserleri sergilenecek.

One comment

  1. kaplan ve doğa temalı çalışmanın sahibi şengül sarıca. isim yanlış yazılmış