Pendik Trabzonlular Derneği Vira Bismillah!

Pendik Trabzonlular Derneği, bugün düzenlenen görkemli açılış etkinliği ile hemşehrilerini 1. Bahar Şenliği’nde bir araya getiridi.

 

Tavşantepe Metro İstasyonu’nun hemen yanında bulunan dernek binasının açılışına; siyaset, bürokrasi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda Trabzonlu vatandaş ilgi gösterdi. Açılış törenine katılanlar arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve yardımcıları, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk gibi önemli siyasi isimler de vardı.

 

Dernek Başkanı Süleyman Pergel yaptığı konuşmada: ” Biz istedik ki, Trabzonlu olarak yaşadığımız şehir olan Pendik’te her alanda daha da etkili olalım. Yaşadığımız yerin kültürüne renk, her tür gelişimine faydalı olalım. Bizim hedefimiz ve amacımız, doğduğumuz topraklara, doyduğumuz kente, mensubu olmakla şeref duyduğumuz millet ve vatanımıza can olmak, kan olmak, hayat olmaktır. Kurulduğumuz günden bugüne kadar muhtelif faaliyetler gerçekleştirdik. Bugün de ne mutlu bize ki dernek binamızın hazırlıklarını tamamladık ve açılışını yapıyoruz. Derneğimiz bugünden itibaren hizmetinizdedir. Her gün sabah 10.oo ile akşam 20.oo arasında açık olacaktır. Derneği şenlendirecek ve kıymetlendirecek olan sizlersiniz.”

Protokol konuşmalarının ardından ünlü sunucu Murat Kurt’un sahneye çıkmasıyla başlayan Bahar Şenliği; Zeynep Birinci, Yücel Aktaş, Cengiz Selimoğlu, Onay Şahin ve Grup İmera’nın sahneleriyle akşam saatlerine kadar sürdü.