Pendik Şifa Hastanesi Hizmetleriyle Farkını Ortaya Koydu

Pendik Şifa Hastanesi, Pendik Şifa Sağlık Grubu Çatısı altında 1995 yılında Pendik’de ilk özel hastane olarak kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Kurulduğu ilk günden itibaren, bölge halkının yanı sıra özellikle Pendikliler’in takdirini kazanmıştır.

Pendik Şifa Sağlık Grubu; hastane binaları, ağız – diş sağlığı merkezi ve yönetim binalarından oluşan 4 blok halinde, bir sağlık kompleksi olarak hizmetlerini yürütmektedir. Bünyesinde tüm temel branşların bulunduğu poliklinikler, tıbbı laboratuvarlar, görüntüleme merkezleri, ameliyathaneler, doğumhaneler, yataklı hasta servisleri, yoğun bakım üniteleri, fizik tedavi merkezleri, endoskopi üniteleri, medikal estetik merkezi, diş teşhis ve tedavi üniteleri, acil servis birimleri mevcut olup, 7/24 hizmet vermektedir.

Yönetim kurulu başkanlığını 40 yıllık Pendikli Süleyman Yılmaz’ın yaptığı hastanede, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenlendi.

Opr. Dr. Abdullah Şarlak Hasta Kabulüne Başladı

Pendik Şifa Hastanesi’nde, Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yılmaz ve Başhekim Uzm. Dr. Fırat Atak’ın yanı sıra, 4 ay önce göreve başlayan Opr. Dr. Abdullah Şarlak’ın da aralarında bulunduğu bir basın toplantısı düzenlendi.

Diz kapağı kireçlenmesine bağlı oluşan hastalıkların tedavisiyle ilgili konuşan Opr. Dr. Abdullah Şarlak, kireçlenmeye bağlı hastalıkların genetik olabileceğine ve çok fazla spor yapmaya bağlı olabileceğine vurgu yaptı.

Opr. Dr. Abdullah Şarlak; son dönemde eklem hastalıklarında artış olduğuna dikkat çekerek, kişinin beslenme ve spor faaliyetlerini aşırı yapması veya hiç yapmaması bu hastalıkları hızlandırabileceğini ifade etti.

Pendikli TV
Pendikli’nin Medya Kanalı