Ramazan Öztürk Pendik Kaymakamlığı STK Temsilcisi Oldu

Pendik Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı STK Temsilciliği’ne aday olan Pendef Genel Başkanı Av. Ramazan Öztürk seçimleri kazandı.


Pendef Genel Başkanı Av. Ramazan Öztürk’ün ve Gülbahar Durmuş’un kıyasıya yarıştığı seçimlerde Gülbahar Durmuş 10 oy alırken, Av. Ramazan Öztürk ise 22 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu.

Pendikli TV olarak Av. Ramazan Öztürk’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Av. Ramazan Öztürk Kimdir?
 

1966 yılında Kırşehir, Akçakent Ömeruşağı Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokul eğitimimi 1972-1977 yılları arasında köyünde, Orta ve Lise eğitimini ise 1977-1983 yılları arasında Kayseri, Pınarbaşı, Pazarören Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.

Lisans Eğitimini ise 1983-1988 Yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

1988-1989 yılları arasında İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamlayıp, akabinde Avukatlık Ruhsatnamesi alarak 28 Eylül 1989 tarihinden bu yana Avukatlık yapmaktadır.

1989 Aralık celbinde kısa dönem olarak Askerlik Görevini Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda tamamladı.

Askerlik dönüşü kısa bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra Ocak 1991 tarihinden itibaren Nisan 2014 tarihine kadar yaklaşık 24 yıl Sentim Bilişim ve Kanuni Motosiklet gibi ağırlıklı olarak bilişim ve otomotiv sektöründe faaliyette bulunan Kuralkan Holding’te Hukuk Müşaviri ve Ankara ve İstanbul Hukuk Departmanlarının Yöneticisi olarak görev yaptı.

1991 Yılında akrabası olan Ayşe Öztürk Hanım ile evlendi. Eşi Ticaret Lisesi Mezunu olup, Ev Hanımıdır. Bu mutlu evliliğinden 1 erkek ve 3 kız olmak üzere 4 çocuk babasıdır. Çocuklarının ikisi Avukat, 2 si de Pisikolog ve Psikoloji Öğrencisidir. 

Aktif Siyasete 1999 Yerel Seçimlerinde Sarıyer İlçesi Reşitpaşa ve Emirgan Mahalle teşkilatlarının ortak talebi ile Fazilet Partisi’nden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi adayı olarak başladı. Hukukçu olmam itibari ile sandık görevlileri ve müşahit eğitimlerini gerçekleştirdi. Seçim sonrası 1 Ağustos 1999 tarihinden itibaren Sarıyer’den Pendik’e taşınması sebebi ile siyasi çalışmalarına Pendik’te devam edip, tüm seçim ve referandumlarda da aktif olarak hukuki destek verdi.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine her hangi bir başvuru yapmadığı halde Ak Parti Pendik İlçe Başkanlığının daveti üzerine Kontenjandan Pendik Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu, seçimden sonra Belediye Başkanı Kenan Şahin’in teveccühü ile Hukuk ve Sosyal İşlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı, akabinde Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol, Temizlik İşleri, Yapı Denetim ve Kontrol Müdürlüklerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Belediye Başkanı “İl Başkanlığının mutlaka bir bayan meclis üyesinin başkan yardımcısı olarak atanması talebi var” beyanına göre yerine Meclis Üyesi Öznur Canayakın atanması üzerine başkan yardımcılığı görevinden 15 Ocak 2017 tarihinde ayrıldı.

Halen kızı ve oğlu ile birlikte Pendik’te AHİ HUKUK ünvanlı Avukatlık Ofisinde Serbest Avukatlık yapmaktadır.

Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu süre içerisinde önemli icraatlara imza attı.

 Pendik Belediye Meclisi Hukuk Komisyon Başkanlığı, Hukuk Komisyon Üyeliği, Pendik Belediyesi Encümen Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Pendik Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

Her seçim ve referandumda parti tarafından HATİP olarak görevlendirildi, Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında sorumlu olduğu bölgelerde birçok bilgilendirme toplantıları icra ederek Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin anlaşılması için çaba sarf etti. 

Şubat 2017 tarihinden bu yana AHİ HUKUK adı ile oğlu tarafından açılan Avukatlık Ofisinde oğlu Av. Ahmet ve kızı Av. Betül ile birlikte avukatlık yapmakta, çeşitli şirket ve şahıslara danışmanlık hizmeti vermektedir.

2003 yılında ÖYDER Kırşehirliler Derneği’ni arkadaşlarıyla birlikte kurarak, adeta kağıt ve kumar oynanan yerlere dönüşen dernekçilik anlayışını yıkmak ve 7’den 77’ye  çocuğu, genci, ihtiyarı, kadını erkeği ile herkesin gönül rahatlığı ile gelip kendinden bir şeyler bulabileceği ve bir şeyler katabileceği faaliyetlerin gerçekleştirildiği farklı bir dernekçilik anlayışını hâkim kılmaya çalıştı,  ÖYDER Kırşehirliler Derneği Pendik’te örnek bir dernek olarak STK dünyasında önemli bir yer edinmiştir. Böyle güzel bir derneğin Kurucu Başkanı oldu.

Yine 2008 yılında aynı anlayışla kurulmuş derneklerin üye olabildiği ve Kurucu Genel Sekreteri olduğu halen Ardahan, Afyonkarahisar, Bitlis, Çankırı, Kırşehir, Karaman, Ordu, Sakarya, Sinop, Tokat, Van, Zonguldak gibi Güzel Türkiye’min adeta mozaiğini temsil eden 14 farklı il derneğini bünyesinde barındıran, Türkiye’de ilk olarak kurulmuş kısa adı PENDEF olan Pendik Dernekler Federasyonu’nun 11 Haziran 2017 tarihinde yapılan seçimde tüm üye derneklerinin oybirliği ile Genel Başkan olarak seçilmiş bulunmaktadır.

ÖYDER Kırşehirliler Derneği ve Pendik Dernekler Federasyonu olarak Türkiye’de 81 İl STK larının üyesi olduğu Yedi Renk Tek Yürek Platformu’nun üyesidir. 

Pendik Dernekler Federasyonu olarak kısa adı KASTOB olan Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonuna üye olup, Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Hukukçular Derneği, Hukukun Üstünlüğü Derneği ve Hukuki Araştırmalar Derneği Üyesiyim, aktif olarak baro seçimlerinde görev yapan Hukukun Üstünlüğü Platformu mensubudur.

Kısa adı TOSİDER olan Tuzla Organize Sanayici ve İşadamları Derneği kurucu heyetinde Kuralkan Holding’i temsilen görev yaptı.

Kurtköy Spor Kulübü üyesi ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu, Yenişehir Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyesi ve bir dönem Dernek Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Deniz Feneri Derneği Üyesi ve Genel Kurul Delegesidir.