Pendik Kaynarca’da 1 Tonluk Kasayı Sürükleyerek Çaldılar; Video Sonuna Dikkat

Pendik’te bir inşaat bürosuna giren silahlı 6 kişi, yaklaşık 1 ton ağırlığındaki kasayı sürükleyerek çaldı. İçinde 300 bin lira, çekler ve araba anahtarının olduğu kasanın çalınma anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi Cengiz Sokak’ta bir inşaat bürosunda geçtiğimiz cumartesi günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, silahlı 6 şahıs gece yarısı arabayla büronun önüne gelerek çevreyi kolaçan etti. Ardından büroda bulunan güvenlik kameralarından 2 tanesini etkisiz hale getiren hırsızlar kapıyı zorlayarak içeri girdi.

Tanınmamak için yüzlerini bezle sardılar
Hırsızlardan bazılarının güvenlik kamerası görüntülerinde tanınmamak için yüzlerini bezle sararak kapatmaya çalıştığı görüldü. Bazıları da yüzünün görünmemesi için şapka taktı. Güvenlik kameralarından 2 tanesini etkisiz hale getiren hırsızlar büroda bulunana diğer kameralar sayesinde saniye saniye görüntülendi.

1 ton ağırlığındaki kasayı sürükleyerek çaldılar
Büroya girerek içeride keşif yapan hırsızlar içinde 300 bin TL, çekler ve araba anahtarlarının bulunduğu kasayı gözlerine kestirdi. Yaklaşık 1 ton ağırlığındaki kasayı dışarıda bekleyen arabaya sürükleyerek ve merdivenlerden yuvarlayarak taşıyan hırsızlar bu kadarına da pes dedirtti.

İş yeri sahibi yaşananları anlattı
Yaşananları anlatan iş yeri sahibi Adnan Temür kaybının çok büyük olduğunu söyleyerek, “Dışarıdaki çelik kapının kilidini söküyorlar. Ardından yukarı çıkıyorlar. Yukarıdaki çelik kapının kilidini söküyorlar. Daha sonra kasayı indirip götürüyorlar. Silahlı 6 kişiler. Polis arkadaşlar arıyor. 300 bin TL, aracımın yedek anahtarı, şirket çek koçanım, şahsi çek koçanım, faturam ve bazı evraklarım kayboldu. Devlet yetkililerinden bu işin sonlandırılmasını ve bana yardımcı olmalarını bekliyorum. Benim kaybım çok büyük” dedi.

300 bin TL’lik hırsızlık kamerada
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hırsızların bir araçla büronun bulunduğu binanın önüne geldiği görülüyor. Ardından kapıyı zorlayarak açan hırsızlar içeri giriyor. İçeride etrafı kontrol eden hırsızlar kasayı sürükleyerek dışarı çıkarmaya başlıyor. Sürükleyerek ve merdivenlerden yuvarlayarak araca kadar götürdükleri kasayı bagaja koyan hırsızlar hızla olay yerinden uzaklaşıyor.

 

[KGVID]https://www.pendiklitv.com/wp-content/uploads/2017/09/Kaynarcada-1-Tonluk-Kasayı-Çaldılar.mp4[/KGVID]

İHA