Pendik-Halkalı Banliyö Hattının Açılış Tarihi Yine Değişti

Geçtiğimiz aylarda deneme sürüşleri yapılan ve yıl sonuna kadar açılacağı belirtilen Pendik-Halkalı banliyö hattında açılış tarihi bir kez daha değişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Pendik-Halkalı banliyö hattının 2019’un ilk çeyreğinde hizmete açılacağını açıkladı.

 

Milyonlarca İstanbullu’nun dört gözle açılışını beklediği Pendik-Halkalı banliyö hattında tarih bir kez daha değişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yıl sonunda açılması beklenen hattın 2019’un ilk çeyreğinde açılacağını söyledi.

2019’un ilk çeyreğinde açılacak

Ankara-İstanbul hattı, şu anda İstanbul-Pendik’e kadar hizmet verildiğini belirten Bakan Turhan, ”Pendik-Halkalı arasını da inşallah 2019’un ilk çeyreğinde hizmete açacağız. Böylece yolcular, Pendik’te hızlı trenden inmeden seyahat edebilecek. Aynı şekilde Konya-İstanbul arasında da bu seyahat yapılabilecek” dedi.

Alman ve Çinli ilgisi var

Almanların ve Çinlilerin Türkiye’deki hızlı demir yolu projelerine ilgisi olduğuna da dikkat çeken Bakan Turhan, “Bazı projelerimizin, Avrupalı ülkelerin finans kuruluşlarınca finanse edilmek istenmesi, ülkemizde yatırım ortamının olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

Yeni Şafak