Pendik Halk Eğitim Merkezi Yetkilileri Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldiler

Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç ve ekip arkadaşları, basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldiler. 28 Nisan 2023 Cuma günü tertiplenen toplantıda Turan Genç, gazetecilere Pendik Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgiler verdi.

Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını dile getiren kurum müdürü Turan Genç; “Halk Eğitim Merkezimiz Anadolu Yakası’nda birinci sırada. Pendik’te ilk kez kursiyer sayımız 66 bine ulaştı. Hedeflediğimiz kursiyer sayısı 80 – 90 bin. Önümüzdeki süreçlerde bu sayılara ulaşmayı hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Ahmet Cin’e ve Kaymakamımız Dr. Hülya Kaya’ya desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmasının devamında Genç; “Pendik’te İSO 9001 kalite ödülü alan tek kurumuz. Bu projeler doğrultusunda çeşitliliği arttırarak bir çalışma yürüteceğiz. Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak aile ekonomisine katkı sağlanması yönünde özellikle ev kadınlarına yönelik açılan mesleki kurslara çok önem veriyoruz. Bu kursların yaygınlaşması halinde istihdama da destek sağlayacağız. Ayrıca sanat alanındaki kurslar da önümüzdeki dönemlerde faaliyete geçecek.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde, Kur’an kurslarına yönelik çalışmaların da Pendik Halk Eğitim Merkezleri eliyle yürütüldüğünü sözlerine ekleyen Genç, bu sayede merdiven altlarında verilen dini eğitimlerin de önüne geçildiğini söyledi.

Toplantının ardından Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç ve basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirdi.