“Kumdan Sanata” Sergisi Pendik’te Kapılarını Açtı

Geleneksel Sanatçılar Buluşması kapsamında hazırlanan “Kumdan Sanata” adlı sergi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Belediye Başkanı Ahmet Cin, sergiye katılan sanatçılara ödüllerini takdim ederek sanata desteklerinin süreceğini söyledi.

Birbirinden renkli ve seçkin sergilere ev sahipliği yapan Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde bu kez “Kumdan Sanata” Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. 17. Geleneksel Sanatçılar Buluşması kapsamında düzenlenen sergide 31 sanatçı tamamen camdan yapılmış eserlerini sergiliyor. Sanatçılarla birlikte sergiyi gezen Belediye Başkanı Ahmet Cin, katılımcılara emeklerinden dolayı teşekkür ederek etkinlik sonundaProf. Dr. Önder Küçükerman ve Oktay Güner’e ömür boyu yaşam ödülü, diğer tüm sanatçılara da hediye takdim etti. Sergi açılışına Makedonya Kültür Bakanlığı Devlet Müsteşarı Behüciddin Şehabi de katıldı.

Eserler özel tekniklerle yapıldı
Küratörlüğünü Gültekin Çizgen’in yaptığı sergide ağırlık olarak füzyon ve cam altı tekniğiyle yapılmış eserler bulunuyor.Sergide özellikle “Masumiyet” adlı eserde olduğu gibi, ışıklandırılmış ve kalıpla şekillendirilmiş eserler ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. “Kumdan Sanata” adlı sergi, 9 Ekim Pazar gününe kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde görülebilecek.