Pendikspor Final Niteliğindeki Çaykur Rizespor Müsabakasına Hazırlanıyor

Spor Toto 1. Lig 35. haftasında Pendikspor, Siltaş Yapı Pendik Stadyumu’nda Çaykur Rizespor’u misafir edecek. Ligin ikinci sırası için adeta final niteliği taşıyan müsabaka öncesi Pendikspor 58 puanla üçüncü sırada, Çaykur Rizespor ise 63 puanla ikinci sırada bulunuyor. Ligi ilk iki içinde bitiren takımlar doğrudan Süper Lig’e yükseliyor.

Ligin sonlarına doğru yaklaşılırken, Pendikspor’un da Çaykur Rizespor’un da, bu hafta ile birlikte oynayacakları son 4 müsabaka kaldı. Samsunspor’un Süper Lig’e çıkması kesinleşirken, “Puan tablosunda ikinci sıranın sahibi kim olacak?” sorusu akıllara gelmeye başladı. Zira, ligi ikinci sırada bitirmeyi başaran takım doğrudan Süper Lig’e çıkmaya hak kazanacak.
Hâl böyle olunca, 29 Nisan 2023 Cumartesi günü 19.00’da başlayacak olan Pendikspor – Çaykur Rizespor müsabakasının sonucu da şimdiden merak edilmeye başlandı.

Biletler sadece Pendikspor PassoLig Kartı olanlara satılacak.
Pendikspor yönetimin açıklamasına göre; Pendikspor – Çaykur Rizespor müsabakasına girmek isteyen vatandaşlar için, misafir takım tribünü hariç, biletler yalnızca Pendikspor PassoLig Kartı olanlara satılacak.

“Eyüpspor karşısında karakterimizi ortaya koyduk; Rize karşısında da sonuna kadar mücadele edeceğiz.”
Çaykur Rizespor müsabakası öncesi Çınardere Tesisleri’nde açıklamalarda bulunan Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü şunları söyledi:
“Ligin ikinci sırası için büyük öneme sahip bir müsabakaya hazırlanıyoruz. Oyuncularımızın inanmışlık seviyesi üst düzeyde. Bu haftayı kazasız belasız atlatıp 3 puanı almak istiyoruz. Biz bunun çalışıyoruz. Biz bunun için mücadele ediyoruz.
Son olarak tüm futbol kamuoyunun gördüğü ve takdir ettiği Eyüpspor müsabakasındaki mücadelemiz de bunun en iyi göstergesi…
7-8 oyuncumuzdan yoksun çıktığımız karşılaşmada ortaya karakter koyduk, ortaya mücadelemizi koyduk ve bu müsabakadan paun almayı başardık.
Şimdi sırada Çaykur Rizespor müsabakası var ve Kappel ile Erdem Özgenç hariç takımımızda eksik oyuncumuz yok gibi… Onların da durumlarını takip ediyoruz.
İnşallah buraya kadar getirmişken, ikincilikle ya da Play-off finaliyle Süper Lig’e yükselmeyi başaran takım biz oluruz. Pendikspor’un kıymetli taraftarı bunu hak ediyor.”

29 Nisan 2023 Cumartesi günü 19.00’da Siltaş Yapı Pendik Stadyumu’nda başlayacak olan müsabaka için Pendikspor’a ayrılan tüm koltukların dolması öngörülüyor.

Samet Övüç – Pendikli TV