Pendik Halep İçin Seferber Oldu – Sahilde Yardım Çadırı Kuruldu

Rejim kuşatmasından tahliye edilerek çadır kentlere yerleştirilen Halep halkına yönelik başlatılan “Kardeşlik Seferberliği”ne Pendiklilerden yardım yağıyor. Sahil Pazar Alanındaki çadırlarda 29 Aralık’a kadar toplanacak yardım malzemeleri,  tırlara yüklenmek üzere kolilenmeye başlandı.

Pendikliler, çadır kentlerde zor şartlarda yaşamak zorunda kalan Halep halkına yardım için seferber oldu. AK Parti İstanbul İl ve İlçe Başkanlıkları ile Pendik Belediyesinin “Kardeş Seferberliği” adıyla düzenlediği kampanyaya destek veren vatandaşlar; giyimden gıdaya, battaniyeden çocuk bezine kadar çok sayıda malzeme yardımında bulunuyor. Sahil Pazar Alanındaki çadırlarda toplanan yardımlar,  tırlara yüklenmek üzere gönüllüler tarafından kolilenmeye başlandı.

29 Aralık’ta sona eriyor

29 Aralık Perşembe günü sona erecek kampanya kapsamında talep edilen insani yardım malzemeleri şunlar: kuru ve paketli gıda, yeni kışlık giyim, battaniye, çocuk bezi, genel hijyen malzemesi, hijyen malzemesi (kadın),  kullanılmamış ilaç,  tıbbi sarf malzemesi. Yardımlar kapsamında vatandaşlardan gelecek giyim eşyalarının ise kullanılmamış olması gerekiyor. Toplanan yardımlar, İdlib’e ulaştırılmak üzere Kızılay’a teslim edilecek.

İsteyen malzeme isteyense para yardımı yapabiliyor

Kampanya kapsamında isteyenler para yardımında da bulunabiliyor. Kızılay’ın Halkbank Rıhtım Şubesi TR51 0001 2009 7530 0016 0000 36 IBAN Numarasında toplanan para yardımları, çadır kentlerde yaşayanların temel ihtiyaç ve gıda malzemeleri alımında kullanılacak.