Pendik Engelsiz Atölye 2 Yaşında

10 Ocak 2017’de Çalışmalarına Başlayan Pendik Engelsiz Atölye 2. Yaşını Kutladı


Pendik Belediyesi’nin engellilere yönelik yatırımlarının belki de en anlamlısı olan “Engelsiz Atölye” tam kapasiteyle üretimeye devam ediyor.
Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin belirlediği engelli bireyler, atölyede çalışmalarını devam ettiriyor. İlk etapta Pendik Belediyesi’nin emeklilere yönelik düzenlediği Arıcılık Kursu için arı kovanı üreten engelliler, aynı zamanda ilkokulu öğrencileri için tangram (Ahşap Zekâ Oyunu) da imal ediyor.


Pendik’te Engellilere Herkes Destek Oluyor

Atölye çalışanı engellilere Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri destek veriyor. Engellilere teknik desteği ise lise öğrencilerinden oluşan ekipler sağlıyor. Engelli çalışanlara üreteceği ürünleri demontaj haliyle meslek lisesi öğrencileri gönderiyor. Atölye çalışanları parçaları atölyedeki makinelerle birleştirip kullanıma hazır hale getiriyor.
Pendik Engelsiz Atölye’nin 2. yıl dönümünde engelliler, kendilerine böyle bir imkânı veren Pendik Belediyesi’ne ve Pendik İyi Yaşam Derneği yöneticilerine teşekkür ederek bu tür yerlerin artması dileğinde bulundular.