Son Dakika

Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı Tamamlandı

Ağustos 15th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı Tamamlandı
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı’nda çalışmalar tamamlandı. İlk kontrolü Belediye Başkanı Ahmet Cin, gece saatlerinde yaptı.

Yaklaşık 3 senedir inşaat çalışmaları devam eden meydanda ilk olarak Pendik Çarşı Camii’nin çay ocağı alanı düzenlendi. Ardından Gazipaşa Caddesi’nde bir takım düzenlemeler yapıldı. Kent mobilyalarının da eklenmesiyle meydan gün yüzüne çıkmaya başladı.

Peki Şelale Meydanı daha önce nasıldı?

2017 yılına kadar, bu meydanda Pendikliler için çeşitli sosyal faaliyetler düzenleniyor, halk ile iç içe olunuyordu.

2017’den önceki Şelale Meydanı

Lakin nedendir bilinmez, 2017 yılında bu meydanda yeni bir düzenlemeye gidildi.

Şelale Meydanı eski halindeyken bir etkinlik günü…

2017 yılında “Pendik Çarşı Camii Çevre Düzenleme Projesi” başlamış ve Pendik Belediyesi bunu tüm mecralarından duyurmuştu. Vatandaşlar gelişmeleri yakından takip etmiş ve merak içerisinde beklemeye koyulmuştu.

Bu dönem, daha önce pek çok kez tadilat gören meydana bu sefer ne tür bir çalışma yapılacağı ise merak konusu oldu. 2017 yılında, yapay şelalenin kaldırılmasıyla hilal motifli bir meydan hayal edilmiş ancak bu hayal gerçeğe bir türlü yaklaşamamıştı.

2017 yılında planlanan hilal motifli meydan

Çarşı Camii çevre düzenlemesi tamamlanmış, çay ocağı ve peyzaj işleri sonuçlanmıştı. Ancak hâla eksik olan şeyler vardı. Pendik Çarşı Camii’nin köşesinde bulunan ve çok sayıda insanın faydalandığı çeşme kaldırılmıştı.

Çalışmaların ardından kaldırılan çeşme.

Çeşmenin kaldırılması bir yana, yerine yenisi de yapılmadı. Şelale Meydanı’da henüz hazır değildi.

Yıl 2020 Çalışmalar Yeniden Başladı

Ahmet Cin’in belediye başkanlığına seçilmesiyle, meydanda çalışmalar yeniden başladı.

Araya giren seçimler ve daha pek çok konu nedeniyle çalışmalar bir süre durmuştu. 7 ay önce çalışmalar yeniden başladı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in devreye girmesiyle, Pendik merkezli özel bir havuz firmasıyla anlaşılarak Şelale Meydanı’nın yapım çalışmalarına yeniden başlandı.

Yaklaşık 3 hafta önce çalışmaların son hâlini kontrol eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 1 aya kalmadan meydanı açacaklarını duyurmuştu. Bölge esnafının ve vatandaşların heyecanla beklediği Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı artık kullanıma hazır.

Ve Meydan Hazır!

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 14 Ağustos 2020 Cuma günü (dün) Pendik Çarşı Camii Şelale Meydanı’ndaydı. Açılan meydanı yerinde inceledi. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Cin talepleri de dinledi.

Samet Övüç
Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.