Pendik Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Büyük Destek

Pendik Belediyesi, kentte faaliyet gösteren 30 amatör spor kulübüne araç, gereç ve malzeme yardımında bulundu. Kulüp sporcu ve temsilcilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,kentte spor bilincini oluşturduklarını ve bunu hep birlikte başardıklarını dile getirdi.

Spora ve sporcuya desteklerini sürdüren Pendik Belediyesi, her yıl okullara ve amatör spor kulüplerine onbinlerce malzeme dağıtıyor. Geçtiğimiz ay 150 okula futbol topundan antreman yeleğine kadar birçok branşta 7.200 malzeme veren Belediye, ardından 30 amatör spor kulübüne yardım yaptı. Futboldan hentbola, yelkenden, masa tenisine bir çok farklı branşta binlerce malzeme bu yıl da amatör kulüplerine kazandırıldı. Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen törenle yöneticiler ve sporculara malzemeleri teslim edildi

Pendik Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Kaynarca Spor Kulübü Başkanı Eşref Şeneroğlu, tesis bakımından çok şanslı olduklarını, kentte hiçbir kulübün tesis ve saha sıkıntısı yaşamadığını ifade etti. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise her gün daha iyiye gittiklerini, kentte spor bilincini oluşturduklarını ve bunu hep birlikte başardıklarını dile getirdi.