Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin Meclis Üyelerine Veda Etti

Pendik İlçe Belediye Meclisi, 2014-2019 döneminin son toplantısını Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin başkanlığında yaptı.

Son kez Meclis’e hitap eden Başkan Şahin: “Birlikte Pendik için çok güzel işlere imza attık. Pendik, eğitimden geri dönüşüme kadar pek çok alanda Türkiye’ye örnek oldu.” dedi.

31 Mart 2019 Yerel Seçim öncesinde Pendik Belediye Meclisi’nin son toplantısı gündemsiz olarak gerçekleşti. Yoklamanın ardından Meclis’e hitap eden Başkan Şahin, 5 ve 6. dönemde Pendik’in huzur ve refahı için hep birlikte yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve bazı alanlarda bir ilçe belediyesini de aşan başarılara imza attıklarını belirterek katkılarından dolayı Meclis üyelerine teşekkür etti.

Türkiye gündeminin 5 yıl önünde gittik”

Yapılan çalışmalarla Türkiye gündeminin 5 yıl önünde gittiklerini belirten Başkan Şahin, buna örnek olarak Pendik’te hayata geçirdikleri yeni binalara otopark zorunluluğu uygulamasını gösterdi. Başkan Kenan Şahin, bu uygulamanın şimdi Türkiye genelinde hayata geçirilmesi için çalışıldığını söyledi. Eğitime verdikleri desteğe de değinerek Pendik’in Türkiye’nin en çok okul yatırımı alan ilçesi haline geldiğini vurgulayan Başkan Şahin, son iki yıldır da Okul Aile Birliklerine maddi destekte bulunduklarını hatırlattı.

Sadece bugünü değil, geleceği düşündük”

Geri dönüşüm konusunda da Türkiye’de yeni bir sistemin kurulmasına öncülük yaptıklarına değinen Başkan Şahin: “Türkiye’de kurulu sisteme rağmen geri dönüşümün önünü açan işler yaptık. Kamu olarak taşın altına elimizi koyduk. Bakanlık, yeni sistem konusunda bizi örnek gösteriyor. Sadece bugünün değil, gelecek nesilleri de bu anlamda koruyup kollayan bir anlayışla hareket ettik. Ben güzel işlerimizin unutulmayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Meclis üyelerine teşekkür

Belediye Meclisi üyelerinin farklı düşünce içinde olsalar da şehrin selameti ve kalkınması için ortak kararlar aldığını vurgulayan Başkan Şahin: “Milletimiz bu emaneti bize beş yıllığına verdi. Devam etmek isteyen arkadaşlarımıza seçimlerde başarılar diliyorum. Benim gibi siyasete ara vermek, farklı alanlara girmek isteyen arkadaşlarımız için de güzel ve hayırlı işler temenni ediyorum.” dedi.

Başkan Şahin, kendisinin bundan sonraki dönemde bir üniversitede sağlık yönetimi alanında öğretim görevlisi olarak akademik kariyerine devam edeceğini açıkladı.

Duygusal veda

Söz alan Meclis üyelerinin beş yıllık süreci değerlendirdikleri konuşmaların ardından hediye merasimine geçildi. Meclis üyelerine hediyelerini Başkan Şahin takdim etti. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı toplantı, fotoğraf çekimiyle sona erdi.