PENDEF 27 Mart’ta “Anadolu Gecesi” Düzenliyor

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) basın mensuplarıyla bir araya gelerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Federasyon Başkanı Ziya Öncan, vatandaşları “Anadolu Gecesi”ne davet etti.

2008 yılından bu yana Pendik’te faaliyetlerini sürdüren PENDEF, 27 Mart 2022 Pazar günü Pendik Belediyesi ile birlikte “Anadolu Gecesi” düzenleyecek. Program hakkında bilgi veren Federasyon Başkanı Ziya Özcan, vatandaşları bu geceye davet etti.
Öncan yaptığı konuşmada; “Federasyonumuzu ulusal anlamda tanıtmak ve Pendik’te bulunan kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimizi güçlendirmek adına çalışıyor, dostluk halkasını büyüterek ortak projelerde bütünleşmeyi istiyoruz.” dedi.

“Anadolu Gecesi’ni önemsiyoruz.”
Öncan: ”Daha sıcak, daha samimi bir ortamda bir araya gelerek Anadolu kültürünü ortaya çıkartmaya çalışıyor ve 27 Mart 2022 Pazar günü 18.30’da Pendik Belediyesi ile ortak düzenleyeceğimiz Anadolu Gecesi’nde, yedi farklı bölgeden halk oyunları ve yöresel lezzetlerle renk katacağımız bir akşamda buluşmak istiyoruz.”

Ayrıca 27 Mart’ta Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi fuaye alanında “Anadolu Sergi Alanı” oluşturacaklarını belirten Öncan, farklı şehirlerin kendilerine has lezzetleri ve özdeşleşmiş ürünlerini sergileyeceklerini belirtti.

30 Akşam Anadolu İftar Sofrası
Pendik Belediyesi ile yürüttüğümüz bir diğer ortak çalışma ise Ramazan ayı boyunca hemşeri gruplarımızla 30 akşam Anadolu iftar sofrasında buluşmayı ve sosyal hayatta daha yakın olmayı planlıyoruz.”

“İhtiyaç sahiplerinin yanındayız”

Öncan, dernekler ve üyeler sayesinde yardıma muhtaç insanların her daim yanlarında olduklarını ve Pendik Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile gerekli ihtiyaçları temin edip teslim ettiklerini belirtti.

“STK’larla iş birliği yapmaktayız”
Türk Kızılay vasıtasıyla düzenli olarak kan bağışında bulunduklarını belirten Öncan, dernek üyelerini ve hemşehri gruplarını kan bağışına teşvik ettiklerini dile getirdi.
Şehrin ve ilçenin refahına katkı sağlayacak etkinliklerde yer almaya ve iletişim hâlinde olmaya devam edeceklerini belirten Öncan, destek veren herkese teşekkür etti.

Çevreye duyarlı bir nesil yetiştirmek adına gençlerle Pendik sahilde çevre temizliği yaptıklarını belirten yönetim kurulu üyeleri, Pendik’e katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Pendik Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ziya Öncan, vizyon ve misyonlarını anlatan konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensupları ile toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.

Kübra BEYAZOĞLU – Pendikli TV