Miniklere Açem’lerde Yaz Okulu

Pendik Belediyesi Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde 18 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında Yaz Okulu Programı düzenlenecek. 4-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren AÇEM’lerde karnelerin dağıtılmasının ardından Yaz Okulu için kayıtlar başladı.

Fevzi Çakmak, Kurtköy, Ahmet Yesevi, Kavakpınar, Velibaba ve Esenler Mahallelerinde hizmet veren AÇEM’lerde eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne töreni düzenlendi. İlk kez karne almanın sevincini yaşayan minikleri ailelerinin yanı sıra Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in eşi Dr. Sevtap Şahin de yalnız bırakmadı.

Annelerden yoğun talep

Okul öncesi çocuklara beceri edinme, dil ve beden gelişimlerine katkı sağlamak üzere eğitimler veren AÇEM’lerde karneler dağıtıldı, ancak eğitim Yaz Okulu olarak devam edecek. Annelerden gelen yoğun talep üzerine 18 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Yaz Okulu Programı düzenlendi. Yaz Okulu’na eski öğrencilerin yanı sıra kontejan dahilinde yeni öğrenciler de alınacak. Toplam 870 miniğe haftada üç yarım gün eğitim imkanı sunacak Yaz Okulu için kayıtlar AÇEM’lerde devam ediyor.