Kavakpınarlılara Yeni Yatırım Müjdesi

Her hafta bir camiye konuk olunan Cuma Buluşmaları’nda bu kez adres Kavakpınar Mahallesi oldu. Merak edilen birçok soruya cevabın arandığı programda Başkan Şahin, imar, otopark, meydan ve spor merkezi çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Yine mahalleye 24 derslikli ilkokul ve 24 derslikli ortaokul olmak üzere iki okul yapılacağı müjdesi verildi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, her hafta düzenlenen Cuma Buluşmaları’nda bu kez Kavakpınar sakinleriyle bir araya geldi. Yeşil Cami’nde kılınan Cuma Namazı’nın ardından Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertekinoğlu ve İlçe Müftüsü Hüseyin Baş’ın da yer aldığı buluşmada vatandaşlar, imardan ulaşıma, eğitimden emniyete kadar merak ettikleri sorulara cevap aradılar.

Altgeçit çalışmasının ikinci etabı Gülyalı Caddesi tarafından başlayacak

TEM Bağlantı yolundan Kavakpınar Mahallesi’ne girişin sağlanacağı altgeçit çalışmasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldığını dile getiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin çalışmanın ilk etabının tamamlandığını söyleyerek ikinci etabın Gülyalı Caddesi tarafından başlayacağını belirtti. Mahallenin imar sorununu büyük ölçüde tamamladıklarını kaydeden Başkan Şahin, “Sadece Gülyalı Caddesi’nin alt tarafı, Dere kenarı ve Güllübağlar Mahallesi’nin sınırında bazı yerlerde imar çalışmalarımız devam ediyor. Gülyalı Caddesi’nin altı için uğraş veriyoruz. Güllübağlar sınırındaki imar sorununu 2018 yılı içerisinde çözmeyi planlıyoruz. Dere kenarını ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

Spor merkezi, otopark ve meydan yapılacak

Taahhütte bulundukları spor merkezinin durumu hakkında mahalleliye bilgi veren Başkan Şahin, “Spor Merkezi projesinde son aşamadayız. Projeyi tamamladığımızda Abdi İpekçi Caddesi üzerinde spor merkezinin inşasına başlayacağız.”dedi. Metronun gelmesiyle mahallede hızlı bir dönüşüm olacağını söyleyen Başkan Şahin, “Metronun çevresinde imarı durdurduk. Burayı toplu olarak yaparak altında otopark inşa etmeyi planlıyoruz. Mahallenin 3 – 4 bin araçlık otoparkı olsun istiyoruz. Metroyu kullanmak isteyen vatandaşlar arabalarını buraya park edecekler. Bu bölgede güzel bir de meydan yapacağız. O bölge Kavakpınar’ın en değerli yeri olacak. Tüm bunların olması için bize yardımcı olmanız lazım. Hızlı değişimi birlikte yaşayalım. Bu işi iyi yapmak istiyoruz.”dedi.

24’er derslikli iki okul inşa edilecek

Okul sorusu üzerinde söz alan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertekinoğlu Gülyalı Caddesi’nin alt tarafında bulunan bölgeye 2 okul yapılacağını kaydetti. Garanti Bankası’nın desteğiyle yapılacak okullar hakkında bilgi veren Ertekinoğlu “Bağışçı firmayla protokolü imzaladık. 24 derslikli bir ilkokul ve 24 derslikli bir ortaokul olmak üzere buraya iki okul inşa edeceğiz. Mahallenin yeni bir liseye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunun için de planlamasını yapıyoruz.” dedi.

Uyuşturucu satanları teröristten farklı görmüyoruz

Emniyet ve güvenlik hakkında vatandaşlardan gelen soruları cevaplayan İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy okul önlerinde sivil ekiplerin denetimlerinin sürdürdüğünü belirtti. Suçlularla mücadelede başarılarını rakamlarla açıklayan Emniyet Müdürü Atasoy şöyle devam etti: “Sadece uyuşturucuyla mücadele eden bir ekip kurduk. Uyuşturucu çetelerini adım adım takip ediyoruz. 2016 yılında 85; 2017 yılında ise 150 satıcıyı cezaevine gönderdik. Yine 2016 yılında 250 kullanıcıyı, 2017 yılında ise 1.120 kullanıcıyı tespit ederek tedavileri için gerekli yerlere yönlendirdik. Sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. Bu işi yapanları teröristten farklı görmüyoruz.”dedi.