Spor Şöleni Basketbolla Başladı

Her yıl farklı branşlarda binlerce öğrencinin yarıştığı Okul Spor Şenlikleri basketbolla başladı. Küçük Kızlar-Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar-Yıldız Erkekler ve Genç Kızlar-Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride gerçekleşen basketbol turnuvasına 1.455 sporcu ve 97 takım katıldı.

Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Okul Spor Şenlikleri basketbol turnuvasıyla başladı. Küçük Kızlar-Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar-Yıldız Erkekler ve Genç Kızlar-Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride gerçekleşen basketbol turnuvasına 1.455 sporcu ve 97 takım katıldı. Turnuva maçları 4-22 Aralık tarihleri arasında Cemile Çopuroğlu Ortaokulu Spor Salonu, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Spor Salonu ve 80. Yıl Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda oynandı.

Şampiyon takımlar belli oldu

Oldukça çekişmeli maçların oynandığı turnuvada Küçük Kızlarda Atatürk Ortaokulu ve Küçük Erkeklerde Pendik Bahçeşehir Koleji şampiyon oldu. Yine Yıldız Kızlarda Cemile Çopuroğlu Ortaokulu ve Yıldız Erkeklerde Özel Pendik Kale Akademik Ortaokulu turnuva birincisi oldu. Turnuvanın en heyecanlı maçlarına sahne olan Gençler Kategorisinde Kızlarda Kurtköy Anadolu Lisesi, Erkeklerde ise 80. Yıl Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

11 farklı branşta heyecan sürecek

Basketbol heyecanıyla başlayan Okul Spor Şenlikleri bu yıl 11 farklı branşta öğrencilerin mücadelesine sahne olacak. Basketbolda şampiyonların belli olduğu spor şöleninde daha sonraki aylarda masa tenisi, futsal, futbol, voleybol, badminton, atletizm, tekvando, güreş, hentbol ve satrançla birlikte geleneksel çocuk oyunları da yapılacak.