Son Dakika

Kavakpınar Mahallesi’ne Tapu Müjdesi

Ekim 20th, 2020 | by Samet Övüç
Kavakpınar Mahallesi’ne Tapu Müjdesi
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Çınardere Mahallesi “Keltepe” ve köyler bölgesinin ardından Belediye Başkanı Ahmet Cin’in gayretleriyle Kavakpınar Mahallesi Yeni Asır Caddesi ve Dereotu Sokak çevresindeki imar sorunu da çözüldü.

Kavakpınar Mahallesi Yeni Asır Caddesi ve Dereotu Sokak çevresinde yer alan imar sorunu Belediye Başkanı Ahmet Cin’in gayretli çalışmalarıyla neticelendi. Bölgedeki 442 hak sahibini ilgilendiren imar sorunu İBB Encümeninde onaylanarak çözüme kavuştu. Belediye Başkanı Ahmet Cin “Çınardere Mahallesinin ardından köyler bölgesi Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş Mahallelerindeki imar problemlerini çözdük. Şimdi de Kavakpınar Mahallesi’ndeki hak sahiplerine müjdeyi verdik. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

İmar uygulaması askıya çıkıyor

İBB Encümenindeki ilk aşamanın ardından imar uygulaması önümüzdeki günlerde Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde bir ay süreyle askıya çıkarılacak. Tescil işlemlerinin ardından tapu sahibi vatandaşların imar sorunu çözülmüş olacak. Tapusu olmayan vatandaşlar için ise 775 sayılı kanun çerçevesinde işlemlere başlanacak.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.