Son Dakika

Alevi Vatandaşlara Yönelik Provokatif Harekete Kaymakamlıktan Açıklama Geldi

Ekim 20th, 2020 | by Pendikli TV Yazar
Alevi Vatandaşlara Yönelik Provokatif Harekete Kaymakamlıktan Açıklama Geldi
EMNİYET ASAYİŞ
0
Abone Ol

Pendik Fatih Mahallesi’ndeki bir apartmanın bahçe duvarının iç kısmına ‘Alevilere ölüm’ yazıldı ve çarpı işareti konuldu. Konuya dair Pendik Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi.

Durumu emniyet güçlerine haber veren vatandaşlar, olaya dair polislere ifade verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yazıyı silerken, konuya dair soruşturma başlatıldı. 

Yaşanan hadise sonrası bir basın açıklaması yayınlayan Pendik Kaymakamlığı; konuya dair şu ifadelere yer verdi:

“Pendik İlçemizin Fatih Mahallesi’ndeki bir apartmanın bahçe duvarına yazılan, Alevi vatandaşlarımıza yönelik çirkin ifadelerle ilgili olarak Kaymakamlığımızca yerinde yürütülen araştırma ve soruşturma kapsamında, mahalle sakinleri ile görüşülmesi neticesinde fail ya da faillerin bulunması için hassas ve geniş çaplı bir çalışma yürütülmektedir. Fatih Mahallesi sakinlerimiz ile yapılan görüşmede “bugüne kadar herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı, mahalle sakinlerinin uyum ve huzur içinde yaşadığı ve bu yakın zamanda uyumu bozacak bir olayın gerçekleşmediği” ifade edilmiştir. Suç niteliği taşıyan yazı derhal Cumhuriyet Savcılığı’na iletilmiş, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı, görgü tanıklarının beyanlarının alınması, kamera kayıtlarının incelenmesi ve olay hakkında adli sürecin başlatılması talimatını vermiştir. Milli birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozmayı hedefleyen bu olay hepimizi derinden üzmüştür. Bu olayın kim ya da kimler tarafından yapıldığının tespiti için bölgede geniş kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir. Dili, dini, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun bütün vatandaşlarımız eşittir ve bizler için değerlidir. Pendik Kaymakamlığı olarak konunun yakın takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.