Formula 1 Tekrar Türkiye’ye Geliyor

​Formula 1 Türkiye’ye geri geliyor! 

Formula 1’in Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye’ye gelmesi için girişimlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, organizasyonun direktörü Chase Carey ile görüşmeleri tamamladı. 

2018 yılında Formula 1’in yeniden Türkiye’ye gelmesi konusunda olumlu görüşmelerin sağlandığı belirtildi. 

İntercity İstanbul Park pistinin işletmecisi Vural Ak, bugün gerçekleşen,  Chase Carey ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinin ardından müjdeyi verdi. 

Bugünkü sürpriz hadise Formula 1 gündemine bomba gibi düşmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Formula 1’in yeni direktörü Chase Carey’i misafir etmişti. Toplantıda TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, Intercity İstanbul Park işletmecisi Vural Ak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

Toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmamıştı ancak bugün Otomotiv Gazetecileri Derneği toplantısında konuşan Vural Ak, Formula 1’in Türkiye’ye dönmesi yönünde anlaştıklarını açıkladı.

Ak “Sabah Ankara’da Cumhurbaşkanımızla, akşam İstanbul’da Başbakanımızla Formula 1’in yeni sahibi Liberty Media yetkilisi Chase Carey ile toplantılar yaptık. Kendisini daha önce yurt dışında ziyaret edip Türkiye’ye çağırmıştım.” şeklinde konuştu.

“Sayın Cumhurbaşkanı himayesinde, inşallah İstanbul Park Formula 1’i misafir edecek. Bugün sabahtan beri çok yoğun toplantılar geçti. Henüz imza atılmadı. Dolayısıyla yaptık, geldi gibi şeyler söylemiyorum ama bir imza kaldı sadece. İnşallah memleket olarak tekrar, Formula 1’i İstanbul’da misafir edebiliriz.” dedi.

* İntercity İstanbul Park, Pendik’e sınır bir konumda bulunuyor.