Belediye Başkanı Ahmet Cin Basın Mensuplarıyla Sahurda Buluştu

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin sahurda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ramazan ayı dolayısıyla çeşitli etkinliklerde vatandaşla buluşan belediye başkanı, basın mensuplarıyla da sahurda buluştu. Sıcak sohbetin hakim olduğu gecede, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Ramazan ayının başından itibaren her gün iki ya da üç iftara katılan belediye başkanı, sahur programlarında da Pendikliler’le buluşuyor.
Bu programların biri de 20 Nisan 2022 Çarşamba günü 01.00’de Hayaltepe Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Pendik merkezli yayın yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Cin, ilçedeki faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Ahmet Cin’e Başkan Danışmanı Selim Bayram, Basın Danışmanı Erhan Yılmaz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Soylu eşlik etti.

“Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümü Pendik’te yapılıyor.”
İlçede öne çıkan faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Cin şunları söyledi:
“Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümüne Pendik’te imza atıyoruz. Taşlıbayır ve Aydos bölgelerinde, iki milyon metre kareden fazla alanda, Tükiye’nin en büyük kentsel dönüşümü yapılıyor. Dolayoba’da da yıkımlar başladı.
Bu süreçte yeni belediye binamızın temelini attık. Pendik merkezde, yerinde dönüşüm süreçleri devam ediyor. Sabri Taşkın Caddesi ve Mostar Viyadüğü arasında kalan bölgede kentsel dönüşüm için çalışmalar tamamlandı. Hatta öyle ki, vatandaşlarımız ada bazlı dönüşüm yaptıkları takdirde 1 kat fazla hak sahibi olabiliyorlar.

Pendik Devlet Hastanesi’nin en az 400 yatak kapasiteli olması için çalışıyoruz.”
Sorulan bir soru üzerine belediye başkanı; “Pendik Devlet Hastanesi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Mevcut hastane binası artık işlevini yerine getiremez vaziyette. Bu nedenle yeni bir hastane binasına ihtiyaç var. Bizim niyetimiz Pendik ilçesinin daha batı kesiminde, trafik ve otopark sorunu oluşmayacak bir alanda bu hastanemizi yapmak. Bakanlıklar ile görüşmelerimiz sürüyor. Alan tahsis süreçleri var. Yapabilirsek yeni bir adreste 400 yatak kapasiteli, eğer olmazsa da en az 200 yatak kapasiteli yeni bir devlet hastanesini mevcut adresinde Pendik ilçemize kazandıracağız. Bunun için Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile de iletişimimiz üst düzeyde sürüyor.

“Ramazan’da da hemşehrilerimizin yanındayız.”
Ramazan ayında yaklaşık 60 bin aileye gıda yardımı, iftarlık ve sahurluk yardımı gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Cin, 65 yaş üzerindeki kişilere de her gün sıcak pide dağıtımı yaptıklarını söyledi.
Bu çalışmaları 500’ün üzerinde Pendik Gönüllüsü ile gerçekleştirdiklerini ifade eden belediye başkanı; “Biz yalnızca Ramazan’da değil, yılın 365 günü ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olan bir belediyeyiz.
Biz Pendikli’yiz ve paylaşmayı severiz.” dedi.

Ulaşıma 100 Milyon TL.
Yalnızca ulaşım anlamında, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana geçen 3 yılda, 100 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Cin; “Yeni yollar açıyoruz, mevcut yolları genişletiyoruz. Pendik’i duble yollarla donatıyoruz. Bugünü düşünerek değil, gelecek 50 yılın planlamasını yaparak yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bütçemizden şimdiye kadar yaklaşık 100 milyon liralık kısmınız yollarımız için ayırmış bulunuyoruz.” dedi.

“Şampiyon Pendikspor!”
Göreve gelir gelmez Pendikspor için de çalışmaya başladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Cin, üçüncü yılın sonunda Pendikspor’u tarihinde ilk defa 1. Lig’e çıkarmayı başardıklarını ve şampiyon olduklarını ifade etti. Bu başarıda tüm Pendikliler’in, Pendikspor yönetiminin, Pendikspor’a güvenip sponsor olan isimlerin ve Pendikspor taraftarının emeği olduğunu söyledi. Başkan Cin, bu süreçteki desteklerinden dolayı basın mensuplarına da teşekkür etti.
Pendikspor’un hedefinin her zaman daha iyisi olması gerektiğini vurgulayan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “ne düşelim ne çıkalım” anlayışını asla kabul etmediğini vurguladı ve 1. Lig’de de her zaman şampiyonluk için mücadele edeceklerini dile getirdi.
Gelen bir soru üzerine Başkan Cin; “Malum Pendikspor’un mevcut stadı TFF 1. Lig standartlarını karşılamıyor. Bunun için farklı alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Önceliğimiz mülkiyeti İBB’de olan, 2023 yılına kadar tahsisi Pendik Belediyesinde olan Çamlık Spor Tesisleri’nde en az 10 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmak. Bunun için İBB’nin Pendik Belediyesine tahsisi uzatması gerekiyor. Eğer süreç uzarsa, mevcut stadımızda bazı değişiklikler yaparak, belki ek portatif bir tribün ilave ederek bu standartları karşılamaya yönelik çalışmalarımız olacak. Konu bir şekilde çözülecek. Sonuç olarak, Pendikliler şampiyonluğun keyfini çıkarsın.” cevabını verdi.

“Ekrem İmamoğlu tehditvari söylemleri bırakmalı.”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Pendik Belediyesi arasındaki diyaloğun sorulması üzerine Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin şunları söyledi:
“İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu pek çok vesileyle ilçemize geldi. Benim de bizzat katıldığım programlar oldu. Hatta öyle ki bir gün kendisini belediyemizde misafir ettik, Pendik’te İBB eliyle yapılması gereken projeleri anlattık. O dönem olumlu söylemler duyduk ancak bu icraata maalesef yansımadı. Daha sonra biliyorsunuz KİPTAŞ’ın Pendik’teki bir projesinin temel atma töreninde konuştu Sayın İmamoğlu. Oradaki üsluba özellikle lütfen bakınız. Oradaki tavrı, tarzı, tehditvari söylemleri süreci bu noktaya getirdi. Biz yine de bize bilgi verildikçe belediyemizdeki ilgili arkadaşları Sayın İmamoğlu’nun Pendik’teki programlarına vekaleten gönderiyoruz. Dikkat çekilmesi gereken asıl husus, İBB şimdiye kadar Pendik’te kaç projeyi bitirebilmiştir? Mesele budur.”

Sahur programı günün hatırasına çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.

Samet ÖVÜÇ – Pendikli TV